Gençlik Merkezi, içeriğinde barındırdığı farklı alanlarla gençlerin çeşitli ilgi alanlarına hitap ediyor. İnovasyon Atölyesi, gençleri yeni fikirler üretmeye teşvik eden, yaratıcılıklarını geliştiren bir platform sunuyor. Güzel Sanatlar Atölyesi ise sanatın farklı disiplinlerine ilgi duyan gençleri bir araya getirerek, onlara eğitim ortamı sunuyor.

Başkan Günel, seçim ofisi açtı Başkan Günel, seçim ofisi açtı

Akıl - Zeka Atölyesi, bilişsel yetenekleri geliştirmeye yönelik interaktif bir alan olarak öne çıkıyor. Burada gençler, düşünce kapasitelerini güçlendiren etkinliklere katılıp, becerilerini geliştirecekler. Resim Sınıfı ise sanatın ifade gücünü keşfetmek isteyen gençlere donanımlı bir ortam sunuyor.

Eğitim odaklı bir yapıya sahip olan merkezde bir adet derslik, gençlere akademik destek sunacak. Ayrıca, bilgiye ulaşma ve araştırma konusundaki ihtiyaçları karşılamak üzere tasarlanan kütüphane, öğrencilere zengin bir kaynak sağlayacak.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezinin gençlerin sosyal hayatta daha etkin olmalarına ve farklı alanlarda yeteneklerini keşfetmelerine olanak tanıyacak önemli bir adım olduğunu belirtti.

Kaynak: HABER BÜLTENİ