Efeler’in yeşil ekipleri kent güzelleştiriyor Efeler’in yeşil ekipleri kent güzelleştiriyor

Aydın Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında AK Parti Grubu tarafından su ücretleriyle ilgili verilen önerge, toplantıyı yöneten Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından işleme alınmayarak iade edildi. 

Çerçioğlu, “Aydın Büyükşehir Belediyesi’yle suyun ne ilgisi var? ASKİ’de vereceksin sen onu. Yanlış vermişsin. Verilen önerge büyükşehir olarak verilmiş. Büyükşehir’in gündeminde böyle bir şey söz konusu değil. Olağanüstü toplantı isteniyor. 15 dakika sonra zaten ASKİ’nin toplantısı var. Neden olağanüstü toplantı yapalım ki?” sözleriyle önergeyi işleme almama gerekçesini açıkladı. 

“GÜNDEM BİZE BİLDİRİLMEDİ” 

Büyükşehir Belediye Meclisi ve sonrasındaki gerçekleştirilen ASKİ Genel Kurulu’nun ardından sosyal medya hesabından açıklamada bulunan AK Parti Grup Sözcüsü Fatih Gürer, su ücretlerinde yüzde 50 indirim önerisinin işleme alınmadığını belirterek, ne ASKİ’nin ne de Büyükşehir Belediye Meclisi’nin gündeminin kendilerine e – posta yoluyla bildirilmediğini ileri sürdü. 

“Su fiyatlarının indirilmesi yönündeki taleplerimiz dikkate alınmadı” eleştirisinde bulunan Gürer, komşu illerde su ücretlerinde indirime gidildiğini, Aydın’a ise fahiş fiyat uygulamasının devam ettiğini aktardı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR