CHP'nin 4-5 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceği 38. Olağan Kurultay öncesinde parti içindeki tansiyon giderek yükselirken, CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, genel seçimlerdeki yenilginin hemen ardından değişim çağrısı yapması ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile gizli online toplantıya katılması nedeniyle parti içindeki bazı isimlerin hedefi haline geldi.

Son olarak, CHP Elazığ Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Gürsel Erol da partisinin Ankara İl Kongresi'ndeki konuşmasında, “Bülent Tezcan gibi adamlara bu partide siyaset yaptırmamamız lazım" çıkışında bulundu.

Alıcık’tan ‘yerel seçim’ mesajı Alıcık’tan ‘yerel seçim’ mesajı

“ÖYLE BİR DÜNYA YOK”

Gürsel Erol, Tezcan ile birlikte partideki değişimcilerin başını çeken bazı isimlere yönelik eleştirileriniyse şu sözlerle dile getirdi: "Bu kurultay, sadece genel başkanlık seçimi olarak değil, aynı zamanda CHP'nin yeni lider kadrosuna dönüşümünün bir göstergesi olarak görülmelidir. Daha önce genel başkanın yanında yer almış, bu partiyi olumsuz etkileyen isimler şimdi değişim adına hareket ediyorlar. Ancak bu şekilde sürekli bir yer değiştirmenin ve günlük siyasetin anlamı yok. Bizim görevimiz, parti içinde değişim talebinde bulunmuş olsa bile, siyasi menfaatleri doğrultusunda yönlendiren kişilere, Tekin Bingöl ve Bülent Tezcan gibi, siyaset yapma fırsatı vermemektir. Aynı şekilde, genel merkezde de Erdoğan Toprak ve Tuncay Özkan gibi kişilere de siyaset yapma izni vermemeliyiz” (MURAT TAN)