Başkan Bayraktar yaptığı açıklamada, tarım sektöründe çalışan çiftçilerin yaşlarının 58 olduğunu ve bu çiftçilerin büyük bir çoğunluğunun emekli olduğunu dile getirdiği Bayraktar, emekli çiftçilerin genellikle en düşük emekli maaşıyla geçinmeye çalıştıklarını ifade etti. Aynı zamanda emekli olan çiftçilerin yönetim işlemlerine devam ederek ek gelir elde etmeye çalışmalarına dikkat çekti.

Bayraktar, tarım sektöründeki yapısal sorunların, giren fiyatlarındaki artışlar ve doğal afetlerin çiftçilerin üretim maliyetlerinin arttığını belirtti. Ancak, tarım sektöründe ekonomiye önemli katkılarda bulunuldu, istihdam kayıt ve dış ticaret fazlası paketlenerek, emekli çiftçilerin beklentilerinin karşılanması sağlandı.

CHP’nin Aydın aday adayları mülakatta ter dökecek CHP’nin Aydın aday adayları mülakatta ter dökecek

"EMEKLİ ÇİTÇİLERİMİZ 5 BİN LİRA İKRAMİYEDEN MAHRUM EDİLMEMELİ"

Bayraktar, “Emeklilerimizi enflasyondan korumak için çıkarılan 7464 sayılı Kanun ile emekli olanlara bir defaya mahsus 5 bin lira ödeme yapılmasına karar verildi. Ancak bu düzenlemeden emekli olan çiftçilerimiz yararlanamıyor, emekli çiftçilerin de bu ödemenin hak sahipleri arasında yer almalı. Emekli çiftçilerimiz başta olmak üzere tüm çalışan emeklilere 5 bin lira ödeme yapılmalıdır” dedi. (HABER MERKEZİ)