Aydın Ticaret Borsası’nda 'İncir Yetiştirme ve İşleme Eğitimi' düzenlendi Aydın Ticaret Borsası’nda 'İncir Yetiştirme ve İşleme Eğitimi' düzenlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu işçisine refah payı dahil yüzd 45 zam yapıldığını açıkladı. En düşük kamu işçisi ücreti 15 bin liraya yükseltildi. Türkiye’de 700 binden fazla kamu işçisinin mali ve sosyal haklarının belirleneceği Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü imzalandı. İmza töreninde Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan yer aldı.

“TEK ENDİŞEMİZ DOLARIN YÜKSELMESİ”

Türk-İş Aydın Temsilcisi Mustafa Aydın, kamu işçisine verilen zammı değerlendirdi. Karar öncesi açıklamasında en düşük işçi maaşının 14 bin liraya yükseltilmesini talep eden Mustafa Aydın “Bana göre çok iyi bir oranda zam yapıldı. Geçim şartlarına göre Türk-İş talebi yerine getirilmiş oldu. Ancak seçimden sonra neler olacak bilmiyoruz. Eğer dolar yükselip devalüasyon olmazsa mevcut şartlarda iyi bir zam almış olduk. Tek endişemiz seçimden sonra doların yükselmesi ve buna bağlı olarak maaşlarda erime olması” dedi. (FİLİZ ÖZDEMİR)