İYİ Parti’nin 5’inci Olağanüstü Kurultayı, yarın Ankara ATO Congresium’da toplanacak. Meral Akşener’in aday olmadığı kongrede genel başkanlık için Koray Aydın, Müsavat Dervişoğlu ve Mehmet Tolga Akalın yarışacak.

İYİ Parti Aydın’da istişare İYİ Parti Aydın’da istişare

Kurultaya ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, “Genel Başkan, ‘Seçimlerde başarısız olursam görevi bırakacağım’ demişti, aday olmayacağını söyledi. 3 adayımız var. 3’ü de birbirinden değerli. Partimizin kurucularından. Delege hem salondaki konuşmaları dinleyecektir hem de şimdiye kadarki açıklamaları değerlendirecektir. Her adaya başarılar diliyorum. Hangisi hayırlısıyla ona nasip olsun. Hepsi var gücüyle partiye ivme kazandırmak için çalışacaktır” dedi.

“22 YA DA 23 DELEGE KATILACAK”

Kurultaya Aydın’dan 4 delegenin katılamayacağını kaydeden Ertürk, “Birisi şehir dışında, diğerinin hastası var, birinin düğünü var. Herhalde 22 veya 23 delege katılacak. Bir kısmı bugünden gittiler. İzleyiciler için de otobüs kaldırıyoruz. 5 – 6 kişi de özel aracıyla gidecek” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR