Milletvekili Savaş’tan yeni yasama yılı mesajı Milletvekili Savaş’tan yeni yasama yılı mesajı

2024 yerel seçimleri yaklaşırken siyasi partilerin belediye başkan adayları merak ediliyor. Bu isimlerden birisi de 2014 – 2019 döneminde MHP’den İncirliova Belediye Başkanı olarak yapan Gürşat Kale.

Yeni Kıroba’ya özel açıklamalarda bulunan Kale, “Kendi adıma, şahsen böyle bir niyetim yok. Aday olmak gibi bir düşüncem yok. Biliyorsunuz, ben şu anda MHP Aydın İl Yönetimi’ndeyim. İl Başkanımızla da bu duygularımı paylaştım. Ben bu partinin neferi pozisyonunda bir hayatı sürdürmeyi arzu ediyorum. Onun dışında siyasetle, özellikle mahalli yönetimle alakalı bir gelecek planlamıyorum. Kısmet olursa çocuklarımla, torunlarımla sade bir hayatı arzu ediyorum. Bunu da İl Başkanıma ifade ettim. Artık daha genç arkadaşlarımın rol almasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

İKİNCİ KEZ ADAY OLDUĞUNDA KAZANMIŞTI

Yurdun ve dünyanın değişik yerlerinde petrol mühendisi olarak çalışan Kale, ilk olarak 2009’da MHP’nin İncirliova Belediye Başkan adayı olmuştu. Bu seçimleri kazanamayan Kale, 2014’teki ikinci adaylığında İncirliova Belediye Başkanı seçilmişti. Kale, bu görevi 31 Mart 2019 yerel seçimlerine kadar sürdürmüştü. (KIVANÇ UĞUR)