CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, yerel seçimlerde birinci parti olmanın sorumluluğunun bilincinde olduklarını ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetmeye hazır olduklarının mesajını verdi. 

Aydın Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaretinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Karakoz, milletvekili seçilmesinin üzerinden bir yılı aşkın süre geçtiğini belirterek, “Salı, Çarşamba, Perşembe günleri Ankara’dayım. Onun haricinde seçim bölgemizdeyiz. Bir yerel seçim geçirdik. Ülke genelinde ekonomik sorunlar var. Tarımın, hayvancılığın durumu iyi değil. Girdi maliyetleri yüksek. Mazot, gübre ve ilaç pahalı. Ürünü pazarlarken oluşan fiyatlar da insanlarımızı mağdur ediyor. Esnafımız da ekonomik krizden dolayı zor günler geçiriyor. Üniversiteyi kazanan öğrencilerimiz zorluklar yaşıyor. Yerel seçimlerde birinci parti olduk. Bu büyük bir sorumluluk. Bu sorumluluğun bilincindeyiz. Hem milletvekilleri olarak olası bir genel seçim için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetmeye hazırız. Sorunların çözümlerini biliyoruz. İktidara geldiğimizde hem emekliler hem gençler hem çiftçiler hem de emekçilerimiz için güzel bir Türkiye oluşturacağımıza inanıyoruz” dedi. 

Ökten: “Kendi ikbalimiz için başkasının yoluna taş koymadık” Ökten: “Kendi ikbalimiz için başkasının yoluna taş koymadık”

Whatsapp Image 2024 06 14 At 15.40.33

“VEKİL OLMAK İSTEYEN ÖRGÜTÜN KANTARINA ÇIKSIN” 

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Danışma Kurulu’nda yaptığı ‘önseçim ve dönem kuralı’ konusuna ilişkin soruyu yanıtlayan Karakoz, “CHP örgütleri, belediye başkan adaylarını ve milletvekillerini belirlemeli. Bu konuda farklı görüşler de var. Temayül, temayül artı anket de olabilir. Fakat son tahlilde hem milletvekillerini hem de belediye başkan adaylarını örgüt belirlemeli. Aslında tüzüğümüzde önseçim var. Ama belli başlı istisnaları var. Bunların ortadan kaldırılması, bütün vekil olmak isteyenlerin örgütün kantarına çıkmasını istiyoruz” diye konuştu. 

Karakoz, kamudaki tasarruf tedbirlerinin CHP’li belediyelere olası yansımalarına ilişkin soru üzerine, “Aydın’ın şöyle bir avantajı var. Aydın’da Çine’den başlayıp Özlem Hanım’la devam eden CHP geleneği var. Tasarruf tedbirlerinin CHP’li belediyeleri engelleyeceğini düşünmüyorum” değerlendirmesini yaptı. 

“AYDIN’A YENİ JEOTERMAL SANTRAL KURULMASIN” 

Aydın’ın çevre sorunlarını her ortamda dile getirdiğini anımsatan Karakoz, şunları kaydetti: 

“Aydın’a yeni jeotermal santral kurulmasın. Mevcutlar da dünyadaki normlara göre denetlensin. Şimdi vatandaşlarımız söylüyor. Geceleri çürük yumurta kokusu hissettiklerini söylüyorlar. Çürük yumurta kokusu hidrojen sülfür. Bunun doğaya verdiği zararlar ortada. Vatandaşlarımızdan Destek bekliyoruz. Dünyanın en verimli ovaları burada. Hem topraklarımızı hem çocuklarımızı torunlarımızı, sağlığımızı koruyalım. Bunun mücadelesini veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Çevrenin, doğanın siyaseti, partisi olmaz. Hidrojen sülfür soluduğunuzda CHP’liler soluyor da AK Partililer solumuyor diye bir şey yok. Hepimiz soluyoruz, hastalanıyoruz.”

Muhabir: KIVANÇ UĞUR