Yaz aylarında Kuşadası Çevre Yolu’ndaki trafik yoğunluğu üst düzeye çıkıyor. Yolda seyreden araçlar hız sınırı yönünden denetlenmezken, çevre sakinleri aşırı hız yapan taşıtların oluşturduğu gürültü kirliliğinden şikâyetçi.

Bayraklıdede Mahallesi’nde çevre yoluna cepheli sitelerden birisinde oturan emekli Millî Eğitim Müdürü Mithat Özdemir, bölgede EDS uygulamasıyla hız sınırı denetimi yapılması çağrısında bulundu.

AYSO Eğitim Atölyesi, sanayiciler için eğitim programlarına başladı AYSO Eğitim Atölyesi, sanayiciler için eğitim programlarına başladı

“KAPI PENCERE AÇAMIYORUZ”

20 yılı aşkın süredir her yaz çevre yolu civarındaki evlerine geldiklerini dile getiren Özdemir, “Kuşadası’nda geçmiş yıllara oranla araç trafiği arttı. Öyle ki, çevre yolu yalnızca gündüzleri değil, gece 12’den sonra bile bir hayli hareketli ve yoğun oluyor. Aşırı hız yapan sürücülerden, abartı egzoz bulunan otomobil ve motosikletlerden son derece rahatsızız. An geliyor sıcak yaz günlerinde kapı pencere bile açamaz hale geliyoruz. Özellikle çevre yolu cepheli ev sahipleri bu durumdan çok rahatsız. Hastane kavşağından Davutlar ayrımına kadar olan bölgede belirli bir hız sınırı uygulansa ve denetim yapılsa bir nebze olsun rahat ederiz” sözleriyle yetkilileri göreve çağırdı. (KIVANÇ UĞUR)