Kuşadası Kaymakamlığı ile Kuşadası Belediyesi arasında 20 Mayıs’ta imzalanan protokolle, Kuşadası sınırları içinde yer alan 401 bin 12 metrekarelik plaj alanının bakım, temizlik ve işletme yetkisi Kuşadası Belediyesi’ne verilmişti.

ŞEZLONG VE ŞEMSİYELER YERLEŞTİRİLİYOR

10 yıl boyunca geçerli olacak yetki kapsamında belediye ekipleri, ilçedeki sahillere şezlong ve şemsiye yerleştirmeye başladı. İlçe sakinleri ve tatilciler, plajlardaki şemsiye ve şezlonglardan ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

G Py65 C6 Wk A A P5 S

Belediyenin şezlong ve şemsiye dağıtımına ilişkin sosyal medyada paylaştığı gönderinin altına yorum yapan vatandaşlar, sahillerde duş, tuvalet, soyunma kabini ve çöp kovası gereksinimini de yoğun bir şekilde ifade etti. Ayrıca bazı yorumcular, plajlara gelişigüzel atılan çöplerden dolayı yaşanan çevre kirliliğine de dikkati çekti.

“EN KISA SÜREDE YERLEŞTİRİLECEK”

Belediyenin kurumsal hesabından yorumlara verilen yanıtta, “Kuşadası Belediyesi olarak mahkeme kararına istinaden plajların yetkisi yeni aldık, bu nedenle ekiplerimiz tedarik ve hazırlık sürecindedir. Sahil Siteleri, Davutlar ve Güzelçamlı sahillerinde bulunan 43 adet Halk Plajımıza en kısa süre içerisinde yerleştirilecek ve tüm bakımları yapılacaktır” denildi. 

Gümrüklerde yılın ilk yarısında 16,6 milyar liralık kaçakçılık engellendi Gümrüklerde yılın ilk yarısında 16,6 milyar liralık kaçakçılık engellendi

G Py65 C6 X A A Am291

Muhabir: KIVANÇ UĞUR