Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi bugün yaptığı basın açıklamasında ilginç bir iddiada bulundu. Saatçi bazı haber sitelerine dayandırdığı iddiasında AK Parti’nin seçimi kaybeden Kuyucak Belediye Başkan Adayı Metin Ertürk’ün seçim şarkısı yüzünden komşusuna saldırdığını ileri sürdü.

Beşiktaş'taki yangında hayatını kaybedenlerin ailelerine 14,5 milyon liralık destek Beşiktaş'taki yangında hayatını kaybedenlerin ailelerine 14,5 milyon liralık destek

Saatçi açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Bugün bazı haber sitelerinde Kuyucak Eski Belediye Başkanı Metin Ertürk'ün komşusuna "Sarı Saçlım Mavi Gözlüm" şarkısını dinlediği için evine saldırdığı haberlerini üzüntü ile okudum. Kuyucak ilçemiz de yaşanan değişim sonrası pek tabi ki bizlere destek veren, omuz veren vatandaşlarımızın sevinmesi gayet normal ve doğaldır. Ayrıca açılan şarkı; ülkemizi kurtararak bugün Kuyucak Pamukören'de doğan bir kişinin Belediye Başkanı olmasına vesile olan Cumhuriyet rejimini milletine armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ithafen yazılan ve dinlenen bir şarkıdır. Kuyucak sağ duyu ile var olan, sevgi ve hoşgörüye sımsıkı bağlı olan bir ilçemizdir. Bu tür tatsızlıklar ise Kuyucak'a yakışmamaktadır. Siyasetçilerin sabırlı ve anlayışlı olması zorunludur. Bizler bu tür tatsızlıkların bir daha yaşanmamasını diliyor, 31 Mart seçimleri ile Belediye Başkanı seçilerek sevginin, hoşgörü temelinde hizmetlerine başlayacak olan Kuyucak Belediye Başkanımız Uğur Doğanca'yı tebrik ediyorum.” 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR