31 Mart yerel seçimleri sonucunda Nazilli’de bir olan kadın muhtar sayısı beşe çıktı. İlçenin yeni kadın muhtarlarından biri de Cumhuriyet Mahallesi’nde ipi göğüsleyen Gamze Yarar oldu. Çiçeği burnunda muhtar Gamze Yarar 5 yıllık görev süresi boyunca hayata geçirmeyi planlandığı projelerini Yeni Kıroba Gazetesi’ne anlattı. Seçimden sonra gerek Nazilli Belediyesi gerekse Aydın Büyükşehir Belediyesi ile yaptığı görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten Yarar “Seçimden sonraki taleplerimiz hemen yerine getiriliyor. Yetkililere kolayca ulaşabiliyorum” dedi.

“ALT YAPI VE ÜST YAPI SORUNLARIMIZ VAR”

Mahallesinde başta alt yapının ve bozuk yolların yenilenmesi olmak üzere pek çok sorunu çözmek ve taleplerini gerçekleştirmek için yoğun çaba sarfettiğini ifade eden Gamze Yarar “Mahallemizde alt yapı ve üst yapı sorunlarımız var. Bunları yetkililerimizle görüştük ve gerekli çalışmaların yapılacağı söylendi. Bunun yanı sıra sosyal projelerimiz kapsamında hayırsever mahalle sakinlerimizden topladığımız oyuncak, kıyafet, ayakkabı, kitap gibi malzemeleri ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırıyoruz. Sosyal yardımların gerçekten ihtiyaç sahibi olanlara ulaştırılması için başvuru yapanların evlerine ziyaretler gerçekleştirerek durumu yerinde tespit edeceğiz” dedi.

Nazilli’de festival coşkusu Nazilli’de festival coşkusu

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Mahallesindeki başıboş sokak köpeklerinden bazı mahalle sakinlerinin rahatsızlık duyduklarını belirten Gamze Yarar “Başıboş sokak köpekleri için barınak projemiz var. Ayrıca belli noktalara mama ve su kapları yerleştirmeyi planlıyoruz. Mahallemiz sınırları içinde Kaymakamlık binası, adliye binası ve okul var. Ciddi anlamda trafik ve otopark sorunu yaşıyoruz. Araçların hızını kesmek amacıyla Ticeret Meslek Lisesi’nin bulunduğu sokağa tümsek yaptırmak için dilekçemizi verdik. Şehit Murat Ültay Bulvarı üzerine de tümsek yaptırmak istiyoruz” şeklinde konuştu. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR