Finale kalan öğrencilerin çoğunluğunun ADÜ Nazilli İİBF sermaye piyasası ve borsa eğitimi alan öğrencilerden oluştuğu yarışmada, Uluslararası Ticaret ve Finansman 4. sınıf öğrencisi Emrehan Özsarı, altı hafta boyunca kendisine verilen sanal parayı en iyi yöneten öğrencilerden biri olarak ikincilik ödülüne layık görüldü. Emrehan Özsarı, başarısının arkasında almış olduğu sermaye piyasası ve borsa konulu seminerlerin olduğunu belirterek bu konuda kendisine destek olan Muhasebe ve Finansman Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yusuf Kaderli’ye teşekkürlerini iletti.

Finansal okuryazarlığın öneminin iyice anlaşılmaya başladığı bu günlerde Nazilli İİBF’nin finans alanında en iyi fakültelerden biri olduğunun bir kez daha teyit edilmiş olduğunu belirten Prof. Dr. Yusuf Kaderli, “Geçmişte fakültedeki öğrencilerimiz Boğaziçi Üniversitesinin düzenlemiş olduğu bu yarışmalarda 3 Şampiyonluk, 3 de ikincilik elde etmişti. Bunun yanı sıra bugüne kadar farklı kurumlarca düzenlenmiş olan 16 para yönetimi ve borsa yarışmasının tamamında dereceye girmeyi başaran öğrencilerimiz kırılması çok güç olan bir rekora imza attı.” dedi.

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav giriş belgeleri erişime açıldı Sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav giriş belgeleri erişime açıldı

Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin her daim en önemli ve vazgeçilemeyecek sektörlerden biri olan “Finans” alanındaki üst düzey eğitim kalitesinin Nazilli İİBF’de artarak devam edeceğini belirten Prof. Dr. Yusuf Kaderli, bu konuda en önemli unsur olan Finans Laboratuvarı’nın daha etkin ve verimli bir biçimde kullanılacağını ve böylece sermaye piyasası ve buna bağlı kuruluşların ihtiyacı olan nitelikli iş gücünü yetiştirmekte en iddialı üniversite olma yolunda ilerleyeceklerini söyledi. Ayrıca SCImago University Rankings 2024 sonuçlarına göre üniversitemizin en iyi olduğu alanın “Ekonomi ve Finans” olduğunu belirten Kaderli, bu alanda daha üst seviyelere çıkmak için çalışmaların yoğun bir biçimde devam edeceğini de ifade etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ