Geride bırakmaya hazırlandığımız 2023 yılında Nazilli siyaseti oldukça hareketliydi. Yıla damgasını vuran olay ise İYİ Parti’den seçilen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın AK Parti’ye geçişi ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nazilli’ye gelişi oldu. Başkan Özcan kasım ayında Ak Parti rozeti taktı. Belediye binası önünde oldukça görkemli bir törenle karşılanan Özcan, şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Nazilli’de miting yapmasında etkin rol oynadı. Öte yandan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Abak, milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etti. Mart ayında Abak’ın yerine İlçe Başkanı olarak Volkan Beyazıt atandı. 14 Mayıs seçimlerinde Nazillili adaylardan yalnızca CHP’li Süleyman Bülbül meclise girmeyi başardı. İkinci kez CHP’den milletvekili seçilen Süleyman Bülbül, Nazillili tek vekil oldu.

siyaset-1

CHP’DE OLAYLI KURULTAY SÜRECİ

Nazilli CHP İlçe Örgütü için 2023 yılı olaylı bir yıl olarak hafızalara kazındı. Kurultay sürecinde İlçe Başkanı Serdar Alptekin aday olmadı, adaylık açıklaması yapan Erhan Algan ve Hakan İsen, yarıştan çekildi. Tek aday olarak kalan Erkan Acahan ise kurultaya 2 gün kala çekilerek yerine Naim Atmaca’nın aday gösterileceğini ilan etti. Yapılan seçimde tek aday Naim Atmaca, CHP Nazilli’nin ilçe başkanı oldu. MHP’nin kurultayında ise mevcut Başkan Hasan Eren güven tazeledi. Yerel seçim için hazırlıkların başladığı ilçede İYİ Parti’nin İlçe Başkanı Durmuş Kural da meclis üyeliği için istifa ederek görevini Efe Güner’e bıraktı.

Yapılarda periyodik "zemin kontrolü ve vize uygulaması" önerisi Yapılarda periyodik "zemin kontrolü ve vize uygulaması" önerisi

naim atmaca (2)

ADAYLAR NETLİK KAZANMADI

Partilerin yerel seçim hazırlıklarının sürdürdüğü Nazilli’de adaylığı kesinleşen tek isim Memleket Partisi Belediye Başkan Adayı Ali Çetinkaya oldu. Cumhur İttifakı kapsamında Nazilli’nin AK Parti’ye bırakıldığı bilinirken, kimin aday gösterileceği ise henüz netlik kazanmamakla birlikte mevcut başkan Kürşat Engin Özcan’ın aday gösterileceği en büyük olasılık olarak görülüyor. İYİ Parti ve CHP’nin ise adaylarıyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 

Kaynak: FİLİZ ÖZDEMİR