19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar İstasyon Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreniyle başladı. Törene Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Dilsiz, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Yıldırım, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Refik Özsoy, Baro Temsilcisi Emel Şahin, kurum amirleri, daire müdürleri, siyasi partilerin, sivil toplum kuruluşlarının ve meslek odalarının temsilcileri ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Nazilli Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Güven Eker’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasının ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Müdür Eker, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında gençlere önemli mesajlar verdi. Eker “19 Mayıs gençlik, gençlik gelecek demektir. Türk gençliği, Türk istikbalinin yılmaz bekçisi yarınların tek ve en büyük güvencesidir. Bu değerli emaneti yaşatmak gelecek kuşaklara aktarmak en önemli görevinizdir. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin 19 Mayıs ruhunu özümsemeleri ve sahip çıkmaları büyük önem arz etmektedir. Unutmayınız ki sizler Türkiye’nin temel taşı ve geleceğisiniz. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. Bunu aklınızdan çıkarmayınız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Milli Savunma Bakanı Güler, Atatürk'ün "manevi mirası" Savarona'da incelemelerde bulundu Milli Savunma Bakanı Güler, Atatürk'ün "manevi mirası" Savarona'da incelemelerde bulundu

GENÇLİK YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Törende daha sonra öğrenciler tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, Gençliğin Atatürk’e cevabı ve şiirler okundu. “Bir Kitap Bin Pencere” yarışmasında dereceye girenlere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. İstasyon Meydanı’ndaki törenin ardından Belediye Meydanı’na kadar marşlar eşliğinde gençlik yürüyüşü yapıldı. Kutlamalar meydanda öğrencilerin sunduğu gösterilerle sona erdi.

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR