Türkiye Emekliler Derneği Nazilli Şube Başkanı Faruk Baştepe, Halk Et marketlerinden indirimli alışveriş imkanı sağlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Tabakhane Deresi çevresi sağlıklı bir görünüme kavuşuyor Tabakhane Deresi çevresi sağlıklı bir görünüme kavuşuyor

Maaşlarının çok düşük olması sebebiyle zor şartlarda yaşamaya çalışan emekilere Aydın Büyükşehir Belediyesi ‘Emekli Kart’ uygulamasıyla Halk Et’de et ve süt ürünlerinde yüzde 20 indirim hakkı erdi. Uygulamanın başlamasıyla birlikte Halk Et marketlerinin önünde uzun kuyruklar oluştu. Emekliler piyasanın altında et ve süt ürünleri alabilmek için Halk Et mağazalarına koştu. Özellikle Ramazan ayı boyunca sabahın erken saatlerinden itibaren Halk Et marketlerin önü doldu taştı. Nazilli’de yedi bine yakın üyesi bulunan Türkiye Emekliler Derneği’nin Şube Başkanı Faruk Baştepe yüzde 20 indirim imkanı sağlayan Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti.

ŞUBE SAYISININ ARTMASINI İSTEDİ

Baştepe konuya ilişkin açıklamasında “Türkiye Emekliler Derneği (TUED) Nazilli Şubesi olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu’na emeklilere vermiş olduğu Halk Et indirim kartı için çok teşekkür ederiz. Kendisini de tebrik ederiz. Emeklilerimiz gerçekten sıkıntılı bir durumda. 10 bin lira emekli maaşıyla geçinen üyelerimiz var. Nazilli’de en düşük ev kirası 5 bin lira. Bu fiyata da ev bulunmuyor. Bunun için sayın Çerçioğlu’na teşekkür ederiz yeni görevinde başarılar dileriz. Emeklilerimize kart işlemleri için yardımcı oluyoruz. Emekliler indirim kartı için çok çok teşekkür ediyorlar. Üyelerimiz Özlem başkanımızdan Allah razı olsun diyorlar” dedi. Baştepe Nazilli’de Halk Et şube sayısının artırılmasını talep etti. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR