Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği'nin (AYESOB) talebi doğrultusunda il merkezi Efeler'de 210 gramı 8 liradan satılan somun ekmeğin fiyatı 10 lira olarak güncellendi. Vatandaşlar, 210 gram ekmeği bugünden itibaren 10 liradan almaya başladı.

Mahmut Teki̇n (1) (1)

AYESOB’un kararı Nazilli için de geçerli ancak ilçede hizmet veren fırıncılar henüz zamlı fiyatı etikete yansıtmadı. Nazilli Fırıncılar Odası Başkanı Mahmut Tekin ilçedeki fırıncılar zammı uygulamak için bekleme aşamasında olduklarını bildirdi.

“BİR SÜRE BEKLEYECEKLER”

Bakan Işıkhan'dan, asgari ücrete ara zam açıklaması Bakan Işıkhan'dan, asgari ücrete ara zam açıklaması

Konuyla ilgili olarak Yeni Kıroba Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan Mahmut Tekin “Nazilli’de 200 gram ekmek 8 liradan satılıyordu. Yeni tarifeye göre 210 gram ekmek 10 liraya satılacak. Ancak ilçedeki fırıncılar bir süre bekleme kararı aldı. En fazla 10 gün içinde zamlı fiyatlardan satışa başlayacaklardır. Bu fiyat üst limit. Nazillili fırıncılar rekabet ortamından dolayı farklı fiyatlarla satış yapıyorlar. Halihazırda 6 lira ile 8 lira arasında satılıyor. Bizim bu duruma müdahale etmek gibi bir şansımız yok” ifadelerini kullandı. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR