Bölgenin en büyük kooperatiflerinden olan Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖRKOOP) hayvancılığı ve üretimi desteklemek için yeni bir projeye imza attı. Hayvansal üretim kredileri kapsamında ÖR-KOOP ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle gerekli şartları yerine getiren koopertatif üyelerine 1 milyon liraya kadar kredi kullanma imkanı sağlandı. Kullanılacak alım kredisi ilk 18 ay ödemesiz, en çok 7 yıl vadeli olacak. Faiz, şu anki faiz oranlarına göre yıllık 19,5 olurken başvurular ise ÖR-KOOP’a dilekçe ile yapılacak.

ünal önal

Yerel seçimlerde adaylık için görevden ayrılma süreci sona erdi Yerel seçimlerde adaylık için görevden ayrılma süreci sona erdi

GEREKLİ ŞARTLAR AÇIKLANDI

“Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var” başlığıyla kamuoyuna açıklanan Ziraat Bankası Destekli Hayvan Alım Kredisi projesine müracaatta bulunmak isteyen ortaklar için gereken şartlar şöyle: 2 yıldır süt hayvancılığı yapılıyor olması, 1 yıl ve üzeri kooperatife ortak olunması, son 6 aydır sütünü kooperatife satmış olmak, kendi adına veya kiralık işletme numarası olan ahırın bulunması, ahır kapasitesinin mevcut hayvanlar ile alınacak hayvanlar için yeterli kapasitede olması, alınacak hayvan, ilk yavrusuna gebe düve veya ilk doğumu yapmış en fazla 36 aylık 1. buzağılı inek, alınacak cinsi belirli hayvanların en fazla 5 tanesi yurtdışı, kalanı yurt içinden alınabilecektir. Banka tarafından yapılan kredi kullanabilirlik notunun kontrol sonucunda A ve B çıkması, hayvan rehniyle birlikte 2 kişinin kefaleti. (FİLİZ ÖZDEMİR)