Geçtiğimiz günlerde İncirliova Hacıaliobası’ndaki bir çiftlikte bir ton domuz eti ele geçirilmesinin ardından Aydın’da teyakkuz ilan edildi. 

Germencik’te de İlçe Tarım Müdürlüğü ve zabıta ekiplerince Ortaklar’daki çöp şişçilerin kullandığı etlerden numune alınarak, tahlile gönderildi. Tahlil sonuçlarının temiz çıktığı ifade edildi. 

Bu kapsamda, Germencik Kaymakamı Turgay Gülenç, Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci ile ilgili kurumların müdürleri Ortaklar’daki çöp şiş tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Burada bulunan bir lokantada ızgaranın başına geçerek çöp şiş pişiren Başkan Zencirci, “Ortaklar’daki çöp şişçilerin her zaman arkasındayız ve kefiliz” mesajı verdi. 

Whatsapp Image 2024 06 11 At 14.47.23

“NUMUNELER AFYONKARAHİSAR’A GÖNDERİLDİ” 

15 – 20 gün önce İncirliova’daki domuz eti ele geçirildiğini anımsatan Zencirci, “Bu konuda herhangi bir endişemizin olmadığını biliyorduk. Hem vatandaşlarımızı hem Ortaklar’dan geçen misafirlerimizin içini rahatlatmak adına İlçe Tarım Müdürlüğü ve zabıta ekiplerimizle birlikte denetim yapıldı. Ortaklar çöp şişçilerdeki tüm mekânlardan tek tek numune aldık. Alınan etleri Afyonkarahisar’a laboratuvara gönderdik. Bir hafta boyunca laboratuvar sonuçlarını bekledik. Ortaklar çöp şişlerdeki etlerle ilgili hiçbir endişemiz yoktu. Bunu laboratuvardan gelen analiz sonucuyla da ispatlamış olduk” diye konuştu. 

Whatsapp Image 2024 06 11 At 14.47.23 (1)

“ÇOCUKLARIMA DA YEDİRİYORUM” 

2 çocuğu olduğunu hatırlatan Zencirci, “Buradan ne zaman geçsem, çocuklarıma da bu çöp şişlerden yediriyorum. Germencik Belediyesi olarak, Ortaklar’daki çöp şişçilerin her zaman arkasındayız ve kefiliz. İçtenlikle Ortaklar’dan çöp şiş tüketebilirler. Etlerimizde en ufak bir problem yoktur. Laboratuvar analizleri gelmiştir zaten. Buradan geçen tüm vatandaşlarımıza da Ortaklar’dan çöp şiş yemelerini tavsiye ediyorum” görüşlerini dile getirdi. 

Whatsapp Image 2024 06 11 At 14.47.23 (2)

Denetimlerin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da habersiz bir şekilde devam edeceğini vurgulayan Zencirci, kontrol mekanizmasının süresini kısaltacaklarını sözlerine ekledi. 

Kuşadası'ndaki plajı çöplüğe çevirdiler Kuşadası'ndaki plajı çöplüğe çevirdiler

Zencirci, daha sonra çöp şişçi esnafına coğrafi işaret tescil belgelerini takdim etti. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR