Başkan Kaya, pazarın nabzını tuttu Başkan Kaya, pazarın nabzını tuttu

Gazeteci İsmail Saymaz’ın sorularını cevaplayan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden aday olmasına olumlu baktığını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Gazeteci İsmail Saymaz’a yaptığı özel açıklamalarında Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz süreçte aday ilan ettiği isimlerin durumunu sordu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yeniden aday olmaları gerektiğini düşündüğünü söyleyen Genel Başkan Özel, Parti Meclisi’nde (PM) üç isim için de olumlu oy kullanacağını aktardı.

“OYUMU ONLARDAN YANA KULLANACAĞIM”

Genel Başkan Özel konuya ilişkin açıklamasında, “Hem genel başkan ilan ettiği için hem de İstanbul, Ankara, Aydın belediye başkanları popülariteleri ve anketlerde yüksek destekleri olan kişiler olduğu için PM’de oyumu onlardan yana kullanacağım. Yeniden aday olmaları gerektiğini düşünüyorum” dedi.

“PM’YE TEKLİF EDİLMESİNİ İSTERİM”

Özgür Özel, 3 Kasım’da daha önce Kılıçdaroğlu’nun Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı Çerçioğlu’nun adaylığıyla ilgili yaptığı açıklamada da, “Ben 4’ünde genel başkan seçileceğim. Belediye başkan adaylarınıysa 5’inde seçilecek Parti Meclisi belirleyecek. Ekrem Bey, Mansur Bey, Aydın’ın Topuklu Efesi gibi başarılı adayların PM’ye teklif edilmesini isterim. PM’de onları onaylar zaten” ifadelerini kullanmıştı. (MURAT TAN)