CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Söke’de katıldığı toplu temel atma töreninde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak tekrar Özlem Çerçioğlu'nu açıklamıştı. Siyasi çevrelerden gelen bilgilere göre, Çerçioğlu'nun bu önemli göreve son kez aday olma kararı aldığı öğrenildi.

Son iki dönemdir Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Çerçioğlu’nun bu dönem yeniden aday olması, Aydın'ın geleceğini şekillendirecek olan yerel seçimler öncesinde ilin siyasi gündemini belirleyen önemli bir gelişme olarak akıllarda yer ediyor. 

Çerçioğlu'nun Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı için son kez adaylık hazırlığı yaptığı önümüzdeki Yerel Seçimler, ilin yerel yönetiminde köklü değişikliğe neden olacak bir potansiyele sahip olmasıyla birlikte Aydın'da siyaseti yakından takip edenler ve yerel yönetimde değişim isteyenler için de büyük önem taşıyor.

Özbülbül’den Aydın’daki asansör kazasıyla ilgili sert çıkış Özbülbül’den Aydın’daki asansör kazasıyla ilgili sert çıkış

EN UZUN SÜRE AKTİF SİYASET YAPAN KADIN SİYASETÇİ

Bilindiği üzere Çerçioğlu, 2002 yılında Genel Merkez’in atamasıyla CHP’den 4. Sıra milletvekili seçilerek aktif siyasete başlamıştı. 2007’deki Genel Seçimler’de CHP’de yapılan ön seçim sonucunda birinci çıkan Çerçioğlu ikinci kez milletvekili seçilmişti. 2009’daki Yerel Seçimler’de partisi tarafından Aydın Belediye Başkan Adayı gösterilen Çerçioğlu, seçimi kazanarak Aydın’ın ilk kadın belediye başkanı olmuştu. 2014’te yapılan Yerel Seçimler’de Türkiye’deki 3 kadın büyükşehir belediye başkanından biri olarak Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Çerçioğlu, Aydın’da en uzun süre aktif siyaset yapan kadın siyasetçi olarak öne çıkıyor.  (MURAT TAN)