AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen, 2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayını daha erken açıklamanın gayreti içinde olduklarını vurguladı.

Saha çalışmalarını ve yerel seçim hazırlıklarını Yeni Kıroba’ya değerlendiren Özmen, “Meclis’in kapanmasının ardından milletvekili arkadaşlarımız ve teşkilatlarımızla birlikte saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde de vekillerimiz ve teşkilatımızla birlikte ilçelerimize bir ziyaret turu daha gerçekleştirmenin gayreti içinde olacağız. Tabii bizim saha çalışmalarımızın en önemli tarafı, il başkanlığım döneminden beri devam ediyoruz, hep zor dönemlere denk geldi. 2018 Ağustos’unda yaşanan dolara müdahale, Kovid – 19, deprem… Hep sıkıntılı dönemlerin sonrasına denk geldi” diye konuştu.

“SORUNLARI SAHADA TESPİT EDİYORUZ”

Özmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaz çalışmalarımızın bize en büyük faydası sahadaki sorunları bire bir tespit edip, hem genel merkezimize hem meclis grubumuza raporluyoruz. Aydın’ımızda bu çalışmaları yaparken her ilçemizde AK Parti iktidarının son 21 yılda yaptığı kamu yatırımlarını topluma tanıtıyoruz. Özellikle yaptığımız sulama hizmetleri, yeraltı kanallarıyla beraber, Çine sulaması devam ediyor. Bağarası’na kadar yerin altından tüneller gidecek. Aydın – Denizli Otoyolu inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. İlk etabı nasip olursa 29 Ekim’de, cumhuriyetimizin yüzüncü yılında açılacak. Kalan kısmını da inşallah yerel seçim öncesinde yetiştirmeye çalışacağız. Şehir Hastanesi inşaatımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Oranın bir ikmal ihalesi var. İnşallah onu da en kısa zamanda tamamladık mı, en kısa sürede kullanıma açmak için gerekli gayreti hep beraber gösteriyoruz.”

Aydın ve ilçelerinde TOKİ konutlarının hızla tamamlandığını belirten Özmen, “Horsunlu ve Koçarlı’da kura çekimlerimiz olacak. Vatandaşlara teslimi sağlanacak. Hem yatırımlarımızı takip ediyoruz hem de vatandaşlarımızın sorunlarını tespit edip yukarı aktarıyoruz” ifadelerini kullandı.

İLÇELER İÇİN ANKET ÇALIŞMASI

İnci’den “değişim” mesajı İnci’den “değişim” mesajı

7 Ekim’de AK Parti’nin Büyük Kongresi’nin toplanacağını kaydeden Özmen, “ Orada da şekillenecek yeni parti yönetimimizle birlikte ekimin ilk haftasından itibaren yerel seçim hazırlıklarımız hız kazanacak. Nüfusu yüz binin üzerinde büyük ilçelerimiz için anketler tamamlanmak üzere. Kasım sonu gibi tablo netleşmiş olur. Adaylarımızı her seçim öncesinde erken açıklama konusunda arzumuzu Genel Başkanımıza, genel merkezimize iletiyoruz. Aydın’ımız 17 ilçesi olan, 670 civarında mahallesi olan geniş bir yerleşim alanı. 2 – 2 buçuk aylık kampanya döneminde her yere ulaşmak mümkün olmayabiliyor. Ama adaylarımız yılbaşına kadar açıklanırsa aday arkadaşlarımızın hem çalışma noktasında hem meclis listelerinin hazırlanması noktasında avantaj olur. Aydın’ımız gibi özellikle muhalefette olan illerimizde büyükşehir adayının biraz daha erken açıklanması konusunda daha büyük çaba göstereceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

IMG_7908

“AÇIĞI TELAFİ EDECEĞİZ”

Cumhur İttifakı’nın Aydın’daki ilçe belediyesi sayısının 9 olduğunu anımsatan Özmen, “Bunu önümüzdeki seçimde çoğaltmak için hep beraber gayret göstereceğiz. Büyükşehir’i alma hedefimiz var. Aydın’ımız yerel yönetimler konusunda şanssız bir il. Yatırım alamıyor. Yerel yönetimler konusundaki açığı kazanacak adaylarımızla telafi etmenin gayreti içinde olacağız.

Nazilli’de Kürşat Engin Özcan, İncirliova’da Aytekin Kaya başkanımızın bize geçmiş olması, bizi güçlendirdi. İnşallah mart seçimlerinde o iki belediyeyi de Cumhur İttifakı olarak taçlandırmanın gayreti içinde olacağız” sözlerine yer verdi.

“UYUM PROBLEMİ KİMDE?”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın CHP’den istifasıyla ilgili de konuşan Özmen, şunları kaydetti:

“İstifanın 12 Eylül’e denk gelmesi manidar. Aydın’da Büyükşehir Belediye Başkanı’nın bizzat istişareyle göreve gelmesini sağladığı başkanlarla çatışıyor olması, en büyük ilçede son 2 dönemdir bir uyumsuzluğu meydana getirdi. Büyükşehir’le geçinemiyor diye ilçe belediye başkanları bir şekilde çalıştırılmıyor, engelleniyor, saf dışı bırakılıyor. Fatih Bey, basın toplantısında kendisi açıkladı. ‘Büyükşehir’in korkusundan bizim partililerimiz ne açılışlarımıza ne temel atma törenlerine katılamıyor’ dedi. Tabii başka bir partinin içine, siyasetine karışmak bizim işimiz değil ama bunu Aydınlının görmesi lazım. Bir uyumun olmadığı son 2 dönemde de ortaya çıkıyorsa burada uyum problemi ilçe belediye başkanlarında mı yoksa Büyükşehir’de mi? Bunu da hemşehrilerimiz oy verirken görmeli.” (KIVANÇ UĞUR)

2f8ce6ed-0ae7-4b25-9169-8746aa5bfa91