CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, ekonomide yaşanan sorunları gündeme getirerek, iktidarın politikalarını eleştirdi.

Yazılı açıklama yapan Saatçı, “Söyledim, her gün vatandaşımızın dertlerini, sorunlarını konuşacağız. İktidarın sahte gündemlerine halkımızın gerçek gündemini yenik düşürmeyeceğiz. İşçiye, emekliye ve memura verilen zamlar kontrol edilemeyen ekonomi politikası sayesinde buhar oldu. Yapılan açıklamaya göre göre ise temmuz ve ağustos enflasyon oranları ile maaşlar ortalama 2 bin 300 TL civarı eridi. Kaderine terk edilen, her gün çaresizliği artarak devam eden halkımızın kış önü nasıl geçim sağlayacağı düşüncesi ise can sıkmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“HİÇBİR KESİM MUTLU DEĞİL”

“Akaryakıta gelen zamlar durdurulamıyor” diyen Saatçı, şöyle devam etti: “Nakliye ücretlerinin gıdadan giyime bütün sektörlerde yaşanan artan fahiş fiyatlara etkisi göz önünde iken iktidarın çözüm önerisi ne yazık ki yine yok. Artan girdi maliyetleri, yaşanan ekonomik buhranın ülkemizde ki her sektörü derinden etkilediği bu dönem de çiftçimizden, emeklimize, emeklimizden emekçimize hiçbir kesim mutlu değil. Zam yağmuru milletimizin tepesine tepesine yağarken, sarayın şemsiyesi altına sığınanlar yine tepkisiz, yine suskun. Siz bu milletin evladı değil misiniz? Dolaplar boş, çocuklarımız beslenemiyor, kış geliyor faturalar uyku kaçırıyor, halkımızın borçları her geçen gün artıyor. Dilinizi mi yuttunuz efendiler! Çıkarın kafanızı kumdan. Bırakın koltuk derdini, bırakın şahsi siyasi hayallerinizi!”

SAVAŞ’I ELEŞTİRDİ

Başkan Erden, aday olmayacak Başkan Erden, aday olmayacak

Saatçı, Vatandaşın çaresizliği çığlık oldu. Yoksulluk her kesimin en büyük sorunu oldu. Şatafatlı hayatınıza biraz mola verin. Çıkın halkın derdine çözüm üretin. Sayın Savaş; yerel seçimler için hayallerin var biliyoruz. Çık gerçekleri, bu milletin çektiklerini dile getir. Var mı cesaretin? Bu zamlar ile bu pahalılıkta geçinilmez deme yüreğin var mı? Hadi bakalım görelim seni Sayın Savaş” değerlendirmesinde bulundu. (KIVANÇ UĞUR)