Sağlık Sen Aydın Şubesi’nin eski başkan yardımcısı Erdem Özcan isyan bayrağını çekti. Sosyal medya hesabından zehir zemberek bir açıklamayla istifasını duyuran Özcan sendika yöneticilerini sert sözlerle eleştirdi. Sendika içinde bir çıkar grubu bulunduğunu ve üyeler fakirleşirken grubun zenginleştiğini ileri süren Özcan sendika içinde başkan adaylığının engellendiğini savundu. Açıklamasının sonunda yeni bir sendika kuracağını belirten Özcan sağlık çalışanlarını yeni sendikaya üye olmaya çağırdı.

Tasarruf tedbirleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de Tasarruf tedbirleriyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete'de

“SENDİKA İÇİNDE ÇIKAR GRUBU VAR”

Erdem Özcan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “20 yıldır üyesi olduğum, iş yeri temsilciliği yaptığım, şube başkan yardımcılığı yaptığım, başkan adayı dahi olduğum SAĞLIK-SEN Sendikası’ndan bu gün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. 20 yıllık süreçte önce dava, önce hizmet, önce sağlık ve sosyal hizmet çalışanları demeye gayret ettim. Sonra fark ettim ki sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının mağduriyetinden sosyal, siyasal ve ekonomik zenginlik üreten bir çıkar grubu var. Kişisel çıkarların öncelendiği, çalışan fakirleşirken sendika da toplam 100-150 kişinin zenginleştiği ve sistemin devamını sağlamak için de "önce üye" diyen herkesin bir şekilde sistemin dışına itildiği, babalarından miras kalan bir şirket sahibi gibi davrandıklarını gördüm. Üye, temsilci, delege, şube başkan yardımcıları da şirkette çalışan ve patrona (başkanlara) konfor üreten birer görevli olarak değerlendirildiğini tespit ettim. Bu sistemi değiştirmek için başkan adayı oldum ve elbette bu çıkar grubu bunu kabul etmedi. Bu gün itibariyle şirket kendilerine hayırlı olsun, ben başkanları zengin edecek bir sistemin vebaline ortak olmayacağım. Bu güne kadar üye yaptığım herkesten özür diliyorum, helallik istiyorum. Hangi sendikaya üye olursanız olun, gelin yeni yolu birlikte açalım. Fikirleri birlikte üretelim, sistemi birlikte yönetelim, başkan değil üye kazansın.” 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR