2018 – 2020 döneminde İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı görevinde bulunan Cemal Sarı, 2019 yerel seçimlerinde il genelinde 55 olan İYİ Parti belediye meclis üyelerinin sayısının bu seçimde 9’a düştüğüne dikkati çekti.

TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Anneler Günü mesajı TBMM Başkanı Kurtulmuş'tan Anneler Günü mesajı

Sosyal medya hesabından ‘Nereden nereye’ başlıklı bir açıklama yapan Sarı, “31 Mart 2019 seçimleri ardından İYİ Parti olarak kazandığımız, Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte toplu bir fotoğraf. Yüzlerdeki tebessüm, gözlerde ki ışıltı çok şey anlatıyor. 31 Mart 2024 seçim sonuçları ile mukayese bile edilemez” dedi.

“ÜZGÜNÜZ HEM DE ÇOK…”

2019’da 2 belediye başkanlığı, Aydın Büyükşehir Belediye Meclisinde 12 sandalyeyle İYİ Parti grubu, 17 ilçede, her ilçede en az 1 olmak üzere toplam 55 belediye meclis üyesi kazandıklarını anımsatan Sarı, “Kıymeti bilinmese de, takdir edilmese de geçmiş başarımızdan bir kez daha gurur duydum. Bu seçimde, sadece Kuşadası ilçemizden 9 meclis üyesi çıkarabildik. Başka da bir kazancımız yok. Üzgünüz hem de çok” sözlerine yer verdi.

Muhabir: KIVANÇ UĞUR