Söke’deki 10 Kasım Atatürk’ü anma töreni Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunma ile başladı. Kaymakam Ali Akça, Garnizon Komutanı P. Alb. Murat Emrah Yıldırım, Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan, Cumhuriyet Baş Savcı Vekili Mehmet Barış Can’ın yanı sıra kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askerî erkan ve vatandaşların katıldığı törende saat 09.05’te sirenlerleler birlikte saygı duruşunda bulunuldu. İzci grubu öğrencilerinin çektiği bayrak yarıya indirilirken Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.

7 (7)

ÖĞRENCİLERİN HAZIRLADIĞI RESİM SERGİSİNİ GEZDİLER

Söke’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı Şehit Faruk Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Söke Yavuz Selim Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programında okulun resim öğretmenlerinden Mustafa Aygün ve Aslı Türk rehberliğinde okulun öğrencileri tarafından hazırlanan resim sergisi Kaymakam Ali Akça ve protokol tarafından gezildi.

İlçe protokolünün yanı sıra öğrenci gruplarının katıldığı anma programında Yavuz Selim Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Gamze Aslan Köroğlu günün anlam ve önemi ile ilgili yaptığı konuşmada Mustafa Kemal Atatürk’ü yaptıkları ve eserleri ile anlattı.

Okulun öğrencilerinde İstiklal Marşını En iyi okuyarak il birincisi olan Zeynep Tezgin adlı öğrencinin okuduğu şiir büyük beğeni topladı.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası nedeniyle okullar arası düzenlenen şiir, kompozisyon, mektup, afiş yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Kaymakam Ali Akça, Garnizon Komutanı P. Alb. Murat Emrah Yıldırım, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Barış Can, Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı tarafından verildi. Söke’deki Atatürk’ü anma programı Söke Yavuz Selim Lisesi öğrencilerinin sahneledikleri ‘10 Kasım’da Atatürk’e Sesleniş’ adlı oratoryo gösterisiyle ile sona erdi. (NECATİ MALDAR)

Buharkent doğalgaza kavuşuyor Buharkent doğalgaza kavuşuyor

5 (15)