Başkan Ömer Günel’den vandallığa sert tepki Başkan Ömer Günel’den vandallığa sert tepki

Göreve başlamasının ardından Kaymakam Ali Akça 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı nedeniyle kendisini ziyarete gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Tapıcı, öğretmen ve öğrencilerden oluşan heyeti kabul etti. 

Minikler Kaymakam Akça’ya çiçek takdim ederlerken yeni görev yerinde güne ve ilk ziyaretçi olarak öğretmen ve öğrencilerle başlamaktan duyduğu memnuniyetini dile getiren Kaymakam Ali Akça, tüm öğretmen ve öğrencilerin 2023-2024 eğitim öğretim yılını kutladı. 

KAYMAKAM AKÇA “BU COĞRAFYAYA YABANCI DEĞİLİM” 

Tuzla Kaymakamlığından Söke Kaymakamlığına atanan Ali Akça yaptığı açıklamada Aydın coğrafyasına yabancı olmadığını söyleyerek “31yıl önce Aydın Valiliği nesdinde kaymakam adayı olarak Germencik’te görev yaptım. Yıllar sonra yine Aydın’ın bir başka ilçesinde görev yapmak nasip oldu” dedi. 
 
SÖKE KAYMAKAMI ALİ AKÇA KİMDİR?
 
25.05.1966 tarihinde Samsun'da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Samsun'da tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini yedek subay olarak yaptı.

Askerlik sonrası 1 yıl Maliye Bakanlığında Denetim Elemanı olarak çalıştı. Daha sonra 1992 yılında Aydın Valiliği nezdinde Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Aydın Germencik ve Çine ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerini yürüttü. 1993 yılında İngiltere’de 8 ay süreli genel ve mesleki İngilizce eğitimi aldı. İngiltere dönüşü Eskişehir- Han ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptıktan sonra, Karaman- Kâzımkarabekir, Şanlıurfa- Halfeti, Çorum- Bayat, Artvin-Arhavi Kaymakamlıkları, Bartın Vali Yardımcılığı, Konya- Çumra Kaymakamlığı, Bursa- İnegöl Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.17.09.2018 tarihinde İstanbul- Tuzla Kaymakamı olarak başladığı görevine devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olup, eşi Almanca öğretmeni olarak görev yapmaktadır. (NECATİ MALDAR)