Saadet Partisi Olağanüstü Kongresi, 30 Haziran Pazar günü saat 10.00’da Ankara Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek. Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun sağlık sorunları nedeniyle aday olmayacağını açıklamasının ardından parti içinde temayül yoklamaları sonucu genel başkanlık için öne çıkan isimler belirlendi. Kongrede başkanlık yarışının İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Birol Aydın ile Kayseri Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Arıkan arasında geçmesi bekleniyor. 

NAZİLLİ’NİN OYU ARIKAN’A 

CHP'nin "Orman Yangınları ve Çevre Felaketleri Toplantısı" yapıldı CHP'nin "Orman Yangınları ve Çevre Felaketleri Toplantısı" yapıldı

Saadet Partisi Nazilli İlçe Başkanı Vahap Kırca kongrede genel merkezin adayı Mahmut Arıkan’ı destekleyeceğini açıkladı. Başkanlık yarışlarında genel merkezin adayından yana tavır aldıklarının altını çizen Kırca “Bir genel başkanda olması gereken vasıflara Mahmut Arıkan sahip. Sakin, kucaklayıcı ve idarecilik tecrübesi olan bir isim. Yeri geldiğinde ayar veren yeri geldiğinde susmayı bilen biri. Delege sayısı bakımından fazla olan İstanbul Teşkilatı Birol Aydın’ı destekliyor ancak inşallah kongreye kadar bu tavırlarından vazgeçerler” diye konuştu. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR