Aydın Ticaret Borsası öncülüğünde ildeki kurum ve kuruluşların desteğiyle bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Aydın Uluslararası Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı kapılarını ziyaretçilere açtı.

Muğla karayolundaki TARİŞ depolarında düzenlenen fuarın açılışını Aydın Valisi Yakup Canbolat ve beraberindeki protokol üyeleri gerçekleştirdi. Bu yıl 550 markanın stant açtığı fuarı gezen Vali Canbolat ve beraberindeki protokol üyeleri, fuar alanındaki stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı.

G Lc U Sci W8 A Ee9Ow

TİCARİ CANLILIK GETİRECEK

Fuara Aydın ve çevre illerden ilgi ve katılımın yoğun olduğuna işaret eden Vali Canbolat, “Aydın Ticaret Borsası Başkanlığı riyasetinde 11'nci tarım fuarındayız 550 tane firma katıldı. Burada ekipmanlardan, traktörden ve diğer tarım ürünlerinden kısacası her şeyin sergilendiği vatandaşlara ve çiftçilere tanıtıldığı bir fuar yaşayacağız. Bütün stantlarımız dolu. Çevre illerden 8 ilin de katılımı var. Hayırlı ve bereketli geçmesini ve ilimize de ticari bir canlılık getirmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE DÖRDÜNCÜ BÜYÜK TARIM FUARI

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur ise “Aydın'da Uluslararası Tarım, Gıda Ve Hayvancılık Fuarı'nın bu yıl 11'ncisini düzenliyoruz. Bu fuar, ziyaretçi sayısı açısından Türkiye'deki en büyük dördüncü tarım fuarıdır. Fuarı geçen yıl 498 firma 360 bin ziyaretçi ile tamamlamıştık. Bu sene de 550 tane katılan firma var ziyaretçi hedefimiz de 500 bini aşması. Fuarlar yenilikçi tarım makinalarının, tarımın tüm yeniliklerinin sergilendiği, üreticilere ve ziyaretçilere gösterildiği mekânlardır. Aydın'ın ve etrafındaki şehirlerden gelen üreticilerin fuar ziyaretlerini önemsiyoruz” sözleriyle, fuarın tüm üreticilere hayırlı olmasını diledi.

Söke Belediyesi temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı Söke Belediyesi temizlik çalışmalarını yoğunlaştırdı

Saat 10.00 ile 18.00 arasında açık olacak fuar, 21 Nisan Pazar akşamına kadar gezilebilecek. 

G Lc U Vom X Y A A W M4S

Muhabir: KIVANÇ UĞUR