Tarımda kuraklık tehlikesi her yıl olduğu gibi bu yılda kendini hissettiriyor. Mart ve nisan aylarının oldukça kurak geçmesi ürün ekimine hazırlanan çiftçileri tedirgin ediyor. Nazilli Ziraat Odası Başkanı Yahya Alnıak kuraklığın bölgede yetişen tüm ürünler için tehlike arz ettiğine dikkat çekti. Alnıak tıpkı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da çiftçilerin mayıs ve haziran ayında görülmesi beklenen yağışları beklediğini söyledi.

Plastik kirliliğine en çok sebep olan markalar Coca Cola ve PepsiCo Plastik kirliliğine en çok sebep olan markalar Coca Cola ve PepsiCo

yahya alnıak

“ÇİFTÇİ PAMUĞA YÖNELEBİLİR”

Nazilli’deki tarım arazilerine sulama suyu temin eden barajlarda doluluk oranlarının oldukça düşük seviyelerde seyrettiğini belirten Başkan Alnıak “Geçen sene de aynı sorunu yaşadık ama mayıs ve haziran aylarında bol yağış görülmesi kuraklık tehlikesini hafifletmişti. Bu sene de tek umudumuz önümüzdeki ayların yağışlı geçmesi. Kuraklık bölgemizde yetişen mısır, yonca ve yaz sebzeleri gibi bol su isteyen ürünler için tehlike arz ediyor. Çiftçilerimizin bu sene nispeten daha az su isteyen pamuğa yöneleceğini tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Muhabir: FİLİZ ÖZDEMİR