İYİ Parti’nin Aydın’daki kurucu üyelerinden, bir süre önce partiden istifa ederek AK Parti’ye katılan Mehmet Reşat Taşdemir, İYİ Parti önceki Genel Başkanı Meral Akşener’i “Yar saçların lüle lüle hadi sana güle güle abla. Bir daha elinin hamuruyla bu işlere kalkışma” ifadeleriyle hedef aldı. Taşdemir’in sosyal medya paylaşımındaki cinsiyetçi ifadelere partililerden tepki yağdı.

“EDEP İLLA EDEP…”

İYİ Parti Efeler Kurucu İlçe Başkanı Pınar Öncer, Taşdemir’in 2023 seçimlerinde İYİ Parti milletvekili aday adayı olduğuna atıfta bulunarak, “Sıralamaya girmiş olsaydınız en ön sırada gözyaşlarınızı siliyor olacaktınız. Ne kadar kötü bir üslup yazık… Hiç yakıştıramadım diyecektim ama size çok yakışmış. Edep illa edep…” sözleriyle tepkisini ifade etti.

“İYİ Kİ ADAY OLAMAMIŞSINIZ”

İYİ Parti Aydın eski il yöneticilerinden Şebnem Ebil de Taşdemir’in paylaşımına tepki göstererek, şu yorumu yaptı: “Sizi esefle kınıyorum! Elinin hamuruyla bu işlere kalkışma dediğin hanımefendinin kurduğu partinin üyesi ve milletvekili aday adayı oldunuz bir de. İyi ki de aday olamamışsınız. Umarım bu paylaşımınızdan dolayı ilk önce cesurlar hareketin lideri, birçok erkekten daha cesur olan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendiden ve partili tüm kadınlarımızdan bir özür dileme nezaketinde bulunursunuz.”

Nazilli siyasetinde şok istifa Nazilli siyasetinde şok istifa

“İNSANİ OLARAK DA AYIP”

İYİ Parti Nazilli eski İlçe Başkanı Cihat Öztürk ise “Bu ifadeler sadece siyaseten değil insani olarak da ayıptır. Kadınların siyasetteki varlığına da bir itirazdır. Siyaset kadınların var olmaması gereken, karışmaması gereken bir alan mıdır?” sözlerine yer verdi. 

Muhabir: KIVANÇ UĞUR