Akaryakıtta yeni yılla birlikte hız kazanan zam furyası devam ediyor. Gelen son zamlarla birlikte bir litre motorinin fiyatı yaklaşık 45 liraya merdiven dayadı. Benzinin litre fiyatı 40 liraya, LPG’nin litre fiyatı ise 20 liraya merdiven dayadı.

Akaryakıt zammı en fazla ticari taşımacılık ve nakliye sektörünü etkiliyor gibi görünse de yakıt fiyatlarındaki artış, iğneden ipliğe gündelik yaşamdaki her kaleme zam olarak yansıyor.

“VERGİ YÜKÜ KALDIRILSIN”

Yeni Kıroba’nın konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, “Bizim söylediğimiz bir şey var. Elbette ki zam gelmesi gerekiyorsa gelecek ama biz de bunun karşılığında zam talep ediyoruz. Ancak bu çözüm değil. Bir kısırdöngünün içindeyiz. Akaryakıtın üzerindeki vergilerin özellikle ticari araçlardan alınmaması hem enflasyonu engeller hem de insanlar toplu taşıma araçlarını kullanır” dedi.

“İŞ AKARYAKITLA BİTMİYOR…”

Nazilli’de mezarlıklar bakıma alındı Nazilli’de mezarlıklar bakıma alındı

Özmeriç, “Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar almak mümkün değil. Biz de içinden çıkılmaz bir durumun içindeyiz. İş sadece akaryakıtla bitmiyor. Asgari ücret, vergi artışları hepimizi etkiliyor” diyerek sözlerini tamamladı. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR