Cumhur İttifakı’nda Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş ve MHP’ye bırakılan 5 ilçenin belediye başkan adayı geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Şimdi gözler, ittifak kapsamında AK Parti’ye bırakılan 12 ilçenin belediye başkanının kimler olacağına çevrildi.

Yeni Kıroba’ya konuşan AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, “Henüz ilçe belediyelerinde açıklama yok. 18 Ocak’ta büyükşehir ve illerden açıklanmayan merkezler açıklandı. Muhtemelen önümüzdeki hafta başıyla beraber ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması başlar. Aydın’da da önümüzdeki hafta ilçe adaylarımıza açıklanır” dedi.

“DAHA FARKLI STRATEJİLER OLACAK”

CHP Aydın İl Başkanı Saatçı’dan ‘yerel seçim’ yorumu CHP Aydın İl Başkanı Saatçı’dan ‘yerel seçim’ yorumu

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaş’ın seçim koordinasyon programlarını yaptıklarını belirten Ökten, “Onları icra ediyoruz. Tabii ne zaman açıklanırsa, ilçe programlarının da entegresini yapıp devam edeceğiz. Çalışmalarımızı yapıyoruz. Mutlaka farklı çalışmalar, 2014 ve 2019 seçimlerine göre seçmene ulaşma konusunda daha farklı stratejiler olacak” ifadelerini kullandı.

HÂLİHAZIRDA 7 İLÇENİN BAŞKANI AK PARTİ’Lİ

Aydın’da AK Parti’ye bırakılan İncirliova, Koçarlı, Köşk, Nazilli, Bozdoğan, Kuyucak ve Buharkent’te hâlihazırda AK Parti’li başkanlar görev yapıyor. Kuşadası, Didim, Çine ve Yenipazar’da CHP’li başkanlar görevini sürdürüyor. 2019 yerel seçimlerinde MHP’ye bırakılan Karpuzlu’da ise bu dönem AK Parti çatısı altında seçime girilecek.

NAZİLLİ’DE HEYECANLI BEKLEYİŞ

12 ilçe arasında AK Parti adayının kim olacağının en çok merak edildiği ilçeleri başında Nazilli geliyor. Nazilli’de Kasım 2022’de İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye katılan mevcut Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile 3 dönem belediye başkanlığı görevinde bulunan Esat Ergüler’in adı öne çıkıyor.

MEVCUT BAŞKANLARIN DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR

İncirliova’nın ittifak kapsamında AK Parti’ye bırakılmasıyla mevcut Başkan Aytekin Kaya’nın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Koçarlı, Bozdoğan, Kuyucak, Köşk ve Buharkent’te de mevcut başkanlarla devam edilmesi olasılığı ağır basarken, CHP’nin elinde bulunan Kuşadası, Didim, Çine ve Yenipazar adayları parti tabanında merakla bekleniyor. Genel merkez, bu ilçelerde farklı kesimlerden oy alabilecek adayı belirlemek için titiz çalışma yürütüyor.

İlçe adaylarının da belli olmasıyla birlikte Cumhur İttifakı’nın saha çalışmalarına hız vermesi bekleniyor. 

Kaynak: KIVANÇ UĞUR