Alıcık’tan ‘yerel seçim’ mesajı Alıcık’tan ‘yerel seçim’ mesajı

AK Parti Köşk ve Aydın Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Alim Öztürk, partisinden Köşk Belediye Başkan aday adayı oldu. Resmî başvurusunu gerçekleştiren Öztürk, Köşk Belediye Başkanı AK Parti’li Nuri Güler’e rakip oldu.

Öztürk, yaptığı açıklamada, “Partimizin, delegelerimizin, vatandaşımızın talebi doğrultusunda bana bir sorumluluk yüklendi. O sorumluluğu yerine getiriyorum. O yüzden aday adayı oldum” dedi.

SİYASETE DYP’DE BAŞLADI

1998 yılında aktif siyasete başladığını belirten Öztürk, 1999 yerel seçimlerinde DYP’den Köşk İl Genel Meclis Üyesi seçildiğini dile getirdi. O dönemde Türkiye’nin en genç il genel meclis üyesi olduğunu söyleyen Öztürk, 2002 yılında, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla bu partiye katıldığını belirterek, “Partimizin çatısı altında aktif olarak birçok çalışmada yer aldım. 2019 yerel seçimlerinde partimizde kontenjan adayı olarak ilçe belediye meclis üyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi seçildim. Tecrübelerimi belediye başkanlığında kullanmak istiyorum” diye konuştu. (KIVANÇ UĞUR)