Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85. yıldönümü sebebiyle Aydın’da hayat 2 dakikalığına durdu. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da Aydın Valiliği'ndeki Atatürk Büstü’nün önünde anma töreni gerçekleşti. 

IMG_9865

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 85. yıldönümünü anmak için düzenlenen tören, Vali Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun çelenk koymasıyla başladı.

IMG_9881

Ardından Atatürk’ün sesinden 10. Yıl Nutku dinletildi. Daha sonra da Atatürk’ün Son Mektubu okundu. Atatürk’ün gözlerini hayata kapattığı saat 9’u 5 geçe sirenlerin çalmasıyla Aydın’da hayat 2 dakikalığına durdu. 

özlem-18

Karacasu’ya acı haber Karacasu’ya acı haber

Her yaştan vatandaşın yoğun katılım gösterdiği törene Aydın Valisi Yakup Canbolat, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın Milletvekili Evrim Karakoz, Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Kent, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. (DİLARA YERLİKAYA)

IMG_9890