AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Seda Sarıbaş ve Ömer Özmen, AYTO’yu ziyaret etti. Ziyarette, özel sektörün finansmana erişim sorununa dikkati çeken AYTO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Ülken, bu konuda makro (büyük) önlemler alınması çağrısında bulundu.

Vekillere hayırlı olsun dileklerini ileten Ülken, “Allah utandırmasın. Allah ağız tadıyla memlekete hizmet etmeyi nasip etsin. Sizleri burada ağırlamaktan şeref duyuyoruz. Zaten kendi mekânınız. Her 3’ünüz de sürekli bizlerle istişare halindesiniz. İstediğimiz zaman ulaşıyoruz. Bütün sorunları çözmek mümkün değil ama maksimize etme niyetindeyiz. Takım ruhuyla Aydın’ımız için yapılması gereken ne varsa tüm sorunlarımızı, üyelerimizin problemlerini, çözüme yönelik tüm önerilerini paylaşmaya hazırız. Aydın’ımızın kalkınması adına sürekli istişare halinde olacağız” dedi.

“İŞ DÜNYASI BELİRSİZLİĞİ SEVMİYOR”

İş dünyasının belirsizliği sevmediğini vurgulayan Ülken, “Güven ortamı stabil ortam demek. Önünü görebildiği, sabah dolar kuru ne oldu, ekstra bir şey oldu mu, faizlerde değişiklik var m? Bunlarla uğraşmak yerine, bunların stabil gidebildiği ortam iş dünyası için en iyi ortamdır. Çünkü alacağınızı satacağınızı bilirsiniz. Kârı hesap edemez hale gelirseniz, maliyet muhasebesi problemi yaşarsanız önünü göremiyorsun demektir” değerlendirmesinde bulundu.

Finansmana erişimde ciddi sorun olduğunu söyleyen Ülken, şöyle devam etti: “Bankalar tamamen muslukları kapattı. Nakit avans meselesi konuşuluyor. O bir gösterge aslında. O şu demek: piyasaya para vermeyeceğim. Hem Aydın olsun hem de ülke genelindeki ticaret erbabı olsun finansmanla döner. Öz sermayesi güçlü şirketlerimiz çok fazla değil. O nedenle finansmanla döngüyü devam ettirmemiz lazım. Pazartesiden itibaren ana gündem, özellikle özel sektör açısından finansmana erişim olacak. Sizin de telefonlarınız susmayacaktır. ‘Bankaya gittim, para vermiyorlar’ diyeceklerdir. Bunlara şimdiden hazırlıklı olmak ve makro önlemler almakta fayda var.”

“İLK YARIYI BAŞARIYLA TAMAMLADIK”

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş da 14 Mayıs seçimlerinin ülkeye, millete ve Aydın’a hayırlı olmasını dileyerek, “14 Mayıs’ta maçın ilk yarısını başarıyla tamamladık. Şimdi maçın ikinci yarısına çıkacağız. İkinci yarısında da inanıyoruz ki, Sayın Cumhurbaşkanımızı 13’üncü Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz. Büyük ve güçlü Türkiye yoluna devam edecek. Aziz milletimiz 14 Mayıs’ta istikrardan, istiklal ve istikbalden yana tercihini kullandı. 14 Mayıs’ı büyük bir demokrasi şöleni haline getirdi. Hem ilimizde hem ülkemizde büyük bir katılım oldu. 28 Mayıs’ta da rekor katılımın olacağını, 2 buçuk milyonluk farkın daha da artarak, inşallah milletin adamı, güzel insan, yiğit insan Sayın Cumhurbaşkanımızı yeniden seçerek büyük ve güçlü Türkiye yoluna devam edecek” diye konuştu.

Aydın’da döviz bürolarında kuyruk oluştu Aydın’da döviz bürolarında kuyruk oluştu

“SESSİZ DEVRİMLER GERÇEKLEŞTİRDİK”

21 yıldan bu yana AK Parti hükümetlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde eser ve hizmet siyasetiyle ülkeyi zenginleştirip, geliştirdiğini vurgulayan Savaş, şöyle konuştu: “Birçok alanda muazzam yatırımlar yaptık. Sessiz devrimler gerçekleştirdik. 21 yıllık eser ve hizmet siyasetimiz her alanda, her anlamda devam edecek. Bizler de ilimizi temsil edecek 3 milletvekili olarak sizlerin bize aktardığı talep ve ihtiyaçları gerçekleştirme adına var gücümüzle çalışacağız. Sizler de ilimizin üreten, istihdam sağlayan, ihracat yapan kesimin temsilcilerisiniz. Elini taşın altına koyan kesimin temsilcilerisiniz. Elini taşın altına koyan her kesimin yanında olduk, bugün de yanındayız, yarın da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Elini taşın altına koyanın başımızın üzerinde yeri var. Reel sektörü yakından tanıyan, bilen bir kardeşiniz olarak milletvekili kardeşlerimle beraber sorunların yakın takipçisi olacağız.”

“KREDİ HACMİNDE ARTIŞ VAR”

Ülken’in finansmana erişim konusundaki açıklamalarıyla ilgili de konuşan Savaş, “Sayın Başkan’ın belirttiği konularda makul ve mantıklı talepleri yukarıya iletme ve çözüm konusunda yardımcı olmaya çalıştık. Bu devam edecek. Finansal kaynaklara erişim konusundaki sıkıntılar ifade edildi. Bugüne kadar baktığımızda bankacılık sektörünün kredi hacminde geçmişe nazaran muazzam artışlar var. Bankacılık sektörü, kaynakların doğru yerlere aktırılması konusunda titiz davranıyor. İlgili mercilere aktarırız. Belirtiğiniz hususların giderilmesi konusunda eski bir finansçı ve bankacı olarak bunu iletiriz” diyerek bu konuda karşılıklı hassasiyet çağrısı yaptı.

“BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

AK Parti Aydın Milletvekili Seda Sarıbaş ise “Siyasete başladığımız ilk günden beri hem dostluğunuz hem de şehrimiz için katkılarınızdan dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Bizimle yakın temasta olmanız şehrimiz adına büyük bir gücün temsiliyeti diye düşünüyorum” dedi. Sarıbaş, “3 milletvekili ve AK Parti teşkilatları olarak Aydın’da yapılması gereken ne var ise yapmanın sözünü vermek için karşınızdayız. Birlikten kuvvet doğar. Birlik ve beraberlik içinde şehrimizin daha da aydınlık bir şehre dönüşmesi için var gücümüzle çalışacağız” sözlerine yer verdi.

“İSTİŞARELER PERİYODİK OLMALI" 

AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen de zaten var olan istişare süreçlerinin devam etmesini dileyerek, bu süreçlerin belirli bir periyot çerçevesinde yapılmasının önemine işaret etti. Özmen, “Hem teşkilatımız hem milletvekillerimizle birlikte Aydın’ın önceliklerini her zaman istişare ediyoruz. Aydın’ımıza daha fazla kazanım sağlarız diye ümit ediyorum. Ticaret Odamızın düşünceleri Aydın’a yön verme konusunda bizler için önemli” görüşünü aktardı.

AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten de AYTO’nun çalışmalarının kendilerini çok memnun ettiğini belirterek, “Gerek Meclis’teki yasal düzenlemeler gerekse de Aydın’la ilgili talepler açısından 7 / 24 emrinizdeyiz” görüşünü aktardı.

AK Parti’li vekillere, Efeler İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu ile 14 Mayıs seçimlerinde milletvekili adayı olan isimler de eşlik etti. (KIVANÇ UĞUR)

IMG_3501

IMG_3519

IMG_3508