DSİ Genel Müdürü Balta, pamuk hasadı devam eden Aydın’daki çiftçilere selam gönderdi. Sosyal medya hesabından videolu paylaşımda bulunan Genel Müdür Balta, Aydınlı çiftçilere bol ve bereketli bir hasat sezonu diledi. Balta’nın paylaştığı videoda Koçarlı Ovası’ndaki pamuk hasadından görüntülere de yer verilirken, bölgedeki 40 dönümlük arazide üretim yapan Çetin Çallak adındaki üretici DSİ 21. Bölge Müdürlüğü ve Adnan Menderes Sulama Birliği yetkililerine kurak geçen sezonda sulama konusunda sağladıkları destek nedeniyle teşekkür etti.

Genel Müdür Balta, konuya ilişkin sosyal medya hesabındaki paylaşımında, “Beyaz altında hasat zamanı. Ülkemizin önemli tarımsal üretim merkezlerinden Aydın'da sulanabilen arazilerin artmasına paralel olarak tarımsal üretim de katlanıyor. Çiftçilerimize selamlarımızı gönderiyor, bol ve bereketli bir hasat sezonu diliyorum” ifadelerini kullandı. (MURAT TAN)

Türkiye ile Suudi Arabistan tarım alanında işbirliği yapacak Türkiye ile Suudi Arabistan tarım alanında işbirliği yapacak

DSİ-9