Geçen hafta zorlu Eskişehir Anadolu Üniversitesi deplasmanından 9 kişi ile rakibini 2-1lik skorla geçen Efeler’de gözler gurubun son sıralarında bulunan Kelkit Hürriyetspor maçına çevrildi.

Ama evdeki hesap çarşıya uymadı derler ya rakibine ‘OFSAYT’ tan atılan golle sahadan 1-0 yenik ayrıldı. Çok önemli bir avantajı kaybetti. İç sahada 13 puanı rakiplerine verdi.

Efeler ilk yarının son maçında bu mağlubiyetle 24 puanla bu hafta 3 sırada kaldı.

Soğuk havada oynanan Efelerspor- Kelkit Hürriyetspor maçına hakemlerin kötü yönetimleri damgasını vurdu.

WhatsApp Image 2023-12-11 at 10.15.01

Çaldığı çalmadığı düdüklerle maçın önüne çıkan orta Hakem Oğuzhan Gökçen hem oynayanların hem izleyenlerin tepkisini çekti. Hakemler maçı kötü yönetmek için birbirleriyle yarıştılar adeta. Hele bir 4.Hakem vardı ki misafir sanatçı gibiydi. Maç başladı maç bitti yerinden bile oynamadı. Kendi alanındaki pozisyonlara da uzak kaldı.

İlk yarının uzatma dakikasında Kelkit Hürriyetspor’dan Mertkan topu Efelerspor filelerine gönderdi, skor 1-0 oldu. Bu OFSAYT golüne uzun süre boyunca, maçı izleyenlerle birlikte Fatih Başkan ve bizler tepki gösterdik.

Efelerspor’da eksikler çok arandı. Furkan Çarkçı, Tayyip, özellikle kaptan Sabutay’ın yokluğu çok çok arandı.

Bugün takımın başında kaptan çıkan Hakan’ın stoper mevkiinde oynayınca takımın orta alanda hücum gücü düştü. Kaptanın büyük çabası skoru değiştirmeye yetmedi.

İlk yarıda ve ikinci yarıda Efeler’in penaltı beklentilerini hakem görmezden geldi. Eksikliklerin çok olduğu maçta ne olursa olsun yenilmeliydi.

Efelerin en etkili pozisyonu Enescan’ın vuruşunda kaleci Emrehan’a çarpan topun direkten dönmesi oldu.  Ev sahibi takım adına şanssız dakikaydı.

Keyifli bol pozisyonlu bir maç beklerken açıkçası beklemediğimiz bir maç senaryosu izledik. Soğuk havada soğuk bir skor ortaya çıktı.

Veyis Hocan’ın hamleleri de maçı çevirmeye yetmedi. Rakip takımdan protokolde yöneticilerini de göremedik. Aydın’da hiç ummadıkları bir galibiyet aldılar. Galibiyeti korumak için Çanakkale geçilmez diyerek müthiş bir savunma yaptılar.

Devre arasında takımı fazla bozmadan yapılacak takviyelerle, Efelerspor’un bu sezon en azından play- off oynaması gerektiğini düşünenler çoğunlukta.

Efelerspor iç sahada 13 puan kaybetmeseydi bugün belki de şampiyonluk şarkıları söylenecekti. Puanı 37 olacaktı ama işte futbol, dışta ne kadar çok puan getirirsek getirelim, iç sahada kayıpsız geçilmesi takımı şampiyon yapar.

Güzel Günlere

Kalın Sağlıcakla

Tüm okurlarımıza dostlarımıza selamlar...