Geçtiğimiz günlerde bir haber okuyorum. Konu şu; Nazilli Belediyespor taraftarları sosyal medyada takımdan kim gitsin kim kalsını tartışıyormuş. 
Başkanın kalıp kalmayacağı belli değil. Hocanın sözleşmesi devam ediyor fakat son kararını vermiş değil. Ki eğer yönetim değişecek olursa Mesut hocayla devam etmek istemeyebilirler. 
Başkanın belli olmadığı, hocanın belli olmadığı yerde kime göre ve neye göre takımda ki futbolcuların geleceğine karar verilebilir ki? Bu işin maddi kısmı olacak, taktiksel kısmı olacak. O yüzden yeni oluşumu beklemek lazım. 
*****
Kuşadasıspor deplasmanda Orduspor 1967 ye mağlup olarak play off larda elenmiş oldu. Daha önce ki yazılarımda da belirttim. Kuşadası bence bu sene başarılı olmuştur. Mevcut  yönetim ve mevcut hocasıyla gelecek sezona başlanacak olursa birkaç takviyeyle bu takım 2.lige çıkabilir. Hep söylüyorum, istikrar futbolda en önemli şeylerden biridir. Takımı komple bozup yeniden inşa etmek yrine nokta transferler yapılırsa ben seneye  Kuşadasıspor'un  şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olacağını düşünüyorum. Bir de bakın şu var, her oyuncu Kuaşadası'na gelmek burada yaşamak ister. Turistik bir şehir, maddi olanaklar iyi.. İşte bu şehir avantajıdır. 

*****
Nazilli Belediyespor alt yapısından yetişen ve bu sezon 22 maçta forma giyen Furkan Apaydın için aldığımız bilgilere göre süper lig takımlarından transfer teklifleri varmış. Nazilli bu işi iyi yapmaya devam ediyor. Altyapıdan çıkarıyor, parlatıyor, pazarlıyor. İşte bu tam olarak bir takımın mali olarak ayakta kalmasını sağlayacak sistemdir. 

*****
Aydın'ın Köşk ilçesinde biliyorsunuz ki tek takım vardı. Köşk belediye Doğanspor. Aydın'da tarihi en eski takımlardan biridir. 1963 Yılında kurulmuş olan bir kulüp Doğanspor. Fakat Köşk potansiyel olarak ve nüfusu bakımında bir kaç takımla temsil edilmeyi hak edecek büyüklüğe sahip bir ilçemizdi. Şimdi yeni bir kulüp kurulmuş. Köşkspor. Gelecek sezon liglere katılacaklarmış.Kulübün antrenörü de geçen sezon birlikte çalıştığımız Levent Çetin hoca olacakmış.  Ben şimdiden kendilerine başarılar diliyorum.