Yine bir futbol çilemizi çekmek üzere İncirliova yollarına koyulduk. Bizleri buralara gönderenleri Allah’a havale ediyoruz.    

Futbol görsel bir şovdur. Bu görselliğin içinde saha, hakemler, taraflarla birlikte futbol gözlere hitap etmelidir. Bu fiziki şartlarda bu şarkıyı çok dinleriz buralarda. Bir avuç taraftar takımlarına müthiş destek verdiler. Kutluyorum onları.    

Cumhuriyetin 100. yılına girdiğimiz şu günlerde Aydın’da spor tesisleri olarak nerede olduğumuzu, her zaman Aydınlı sporseverlere hatırlatmaya devam edeceğiz.    

Bizi buralara gönderip bunlara seyirci kalanları da unutmuyoruz, unutturmayacağız her zaman yazacağız.    

Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlükleri’nin de kapatılmasına kapatılsın diyenler de çoğunlukta.  

Hatta bir yöneticinin uzmanlık kadrosundan sonra başka yere geçmeyi düşündüğünü söyleyenlerin duyumu geliyor.    

Efeler 09 SFK ve Pazarspor maçına gelince. Öncelikle 90 dakika ne oynadığımızı, nasıl oynayacağımızı nasıl taktik yapacağımızı, nasıl oyun sisteminde olduğumuzu çözemedik.    

Kaçan iki puandan sonra çok kızgınım çok. Maçtan çıktık sanki maçta biz oynadık, son dakikada gelen gol, soğuk duş etkisi yarattı.   

Bir takım, nasıl bir varmış bir yokmuş gibi oynar çözemedik. İç sahada dört puan resmen tahliye oldu.    

Maç boyunca yan pas, geri pas takımın her tarafını her maçta sarmış adeta.    

Çok kızgınım çok. Bir takım kendi evinde oynuyorsa bu kadar yerde kalmamalı. Taktik böylemi acaba. Her maçta rakibi kendi alanında karşılamadık, 3.bölgede baskı yapamadık, iki ağır stoperin üzerine gidemedik. Rakip her topta elini kolunu sallaya sallaya rahat şekilde son dakikaya kadar maçı bırakmadılar.  

Ortada geçen maçta 22. dakika Uğur’un nefis vuruşu ile Efeler hiç beklemediği anda 1-0 öne geçti.    

Maçın geneline baktığımızda Uğur’un şutundan başka kaleyi yoklayan olmadı.    

Takımın çok dağınık bir görüntüsü vardı. Girende çıkanda oyunda sayısal ve oyun olarak katkı yapamadı. Ama kaptan Sabutay, geride ona çok iş düştü çok çalıştı her hava topunda rakibinden önce davrandı.   

Geçen hafta zorlu Amasya deplasmanından 3 puanla dönülmesi ile bu maç taçlanması gerekiyordu.   

Veyis hocamıza da, maçın taktiği 1-0 olsun ondan sonra zaman geçirmek miydi diye soralım.  

Maç boyunca notlarıma bakıyorum ah buda kaçar mı dediğimiz bir pozisyon göremedik.  

Efeler tam maçı kazandım demek üzereyken Eynesil maçındaki gibi tarih tekerrürden ibaret oldu. Orta alandan atılan uzun topta kaleci Kemal Mert boşa çıkınca defansa çarpan top rakip takımın stoperi Abdurrahman tarafından filelere gönderildi. Böylelikle 90+7 de skor 1-1 taşındı. Bizimle birlikte maçı izleyen yöneticiler, futbolcular son dakika gelen golün sevicini yaşadılar.   

Basın olarak buradan yetkilileri uyaralım bulunduğumuz yerden maçı rahat izleyemiyoruz arkada kalıyoruz, zaman zaman yerimizden kalkarak pozisyonları izlemek zorunda kalıyoruz. Bizlerin masaları, koltuklarla birlikte en arkaya taşınıp basamak yaparak, yukarıya çıkarılmalı yetkililerin bu konuda yardımcı olmalarını bekliyoruz.  

Maçın son dakikalarında geleneksel olarak yenilen golle kaçan balık büyük oldu. İç sahada oynanan üç maçtan kayıp, dört oldu. Böylece iç sahada puan tarlası olmaya başladık.  

İki Karadeniz takımı olan Eynesil ve Pazarspor maçları ile dört puan kaybettik. Maçın hakemleri de çok tutarsız bir maç yönettiler.  

Son olarak da Veyis Hocamıza elçiye zeval olmaz soralım U 19 takımında çok iyi çocuklar var kadroya niye almıyor diyenleri de duyuyoruz. Geçen hafta Turgutluspor’a deplasmanda 5 gol atmışlar. Sevgili hocamız günü geçiştirmeyelim bu gençleri de üst yapıya kazandıralım rekabet artsın Veyis hocam. Zorlu Turgutluspor deplasmanında başarılar diliyorum. Fakat bu futbolla olmaz ama bizim takım güzel sahayı sever namağlup olarak döneriz inşallah diyelim.    

Tüm Dostlara  

Arkadaşlarımıza  

Okurlarımıza  

Selamlar sevgiler..