Her hafta futbol çilemizi çekmek üzere İncirliova Stadında yerimizi aldık. Her hafta yazıyoruz sözüm ona basın, protokolün içinde kaybolmuş vaziyette izlemeye çalışıyoruz. Canlı yayın anlatımı saha kenarından devam ediyor. Anons yapan görevli de saha kenarında gördük zor şartlarda iş yapıyorlar. Pozisyonları görmek için oturup kalkıyoruz. Lütfen buraları yeniden düzenleyin diyelim. Basın ve yayın için ayrı bir yer bulunmalı.

Geçen hafta zorlu Turgutluspor deplasmanından 1-0 geriden gelip maçı 2-1 kazanan Efeler 09 da gözler Mesut Toros Hoca’nın idaresinde olan gurubun bir başka iddialı takımı TPAO Batman Petrolspor maçı önemli hale getirdi.

Evdeki hesap çarşıya uymadı derler ya hem yenilmezlik ünvanlı gitti hem de tarihi bir yenilgi aldı maçı 5-0 kaybetti.

Her şeyde her işte olduğu gibi futbolda da öncelikli olan disiplindir ciddiyettir yürekten oynamaktır

İstemeyene koşmayana çalışmayana puan yok. Evlere şenlik ucuz goller yedik.

Efeler 09 SFK sezon başından beri iç sahada oynadığı futbolla başarı isteğini sahaya yansıtamadı.

Ev sahibi takımın iddianın uzağında tutan iddialı olduğuna inandırmayan oynadığı sonuç almaya yetmeyen futboldur. İç sahada oynadığı futbol tatmin edici yeterli olsaydı şimdi lider olacaktı. Daha çok geri pas şut atmama özgüven eksikliğini görüyoruz..

Efeler’in iç sahada gördüğümüz kadrosu nede oynadığı futbol liderlik koltuğunu kazandıracak boyutta değildi. Böylesi ağır aksak futbol liderlik için yetmez.!!! Yetmedi de!... Böylesine önemli maçta 5-0’lık hezimet olmamalıydı.

Futbol acımasızdır. Acınacak duruma düşmemenin koşulu topa sahip olmaktır. Futbolcular arasındaki pas iletişiminin sağlıklı olmasıdır. Birlikte düşünmektir. Kollektif oyundur pozisyon üretmektir. İşte bugünkü ağır yenilginin nedenlerini sıraladık.

Karşımızdaki takımın arkasında TPAO gibi dev bir sponsor var. Geçen sene 2 ligden düşen takımı takviyelerle tekrar üst lige çıkması zor değil. Hele ki bugün oynadıkları futbolla bunu gösterdiler.

Mesut Toros Hoca taş gibi takım yapmış giren çıkanı aratmadı girenler skora ve oyuna büyük katkı yaptılar.

Daha 30 saniyede golü buldular. Gökhan’ın orta şut karşımı vurduğu top uzak direğe çarptı filelere gitti rakip bu sürpriz golle 1-0 öne geçti. Kaleci Kemal Mert’e bu gol yakışmadı.

Halil ofsayt kokan pozisyonda skoru 2-0 yaptı. Bu golden sonra maçın tek hakimi rakip Batman Petrolspor maçı antrenman maçına çevirdiler. Aykut’un iki Tunç’un golleri ile farklı skora gittiler. Aydın da hiç ummadıkları skor aldılar... 5-0

Veyis Hoca’nın oyuncu hamlelerinde giren çıkan da oyuna ve skora etki edemediler.

Ev sahibi takımın cefakâr vefakâr taraftarı maç boyunca destek verdi. Ama Efeler bu desteğe karşılık veremedi sahada yokları oynadı..

Kanat atakları yok, cepheden pozisyon zorlamak yok, hep yoklarla mücadele ettik.

Maç boyunca son dakikada atılan şut direği çarptı dışarı gitti. İşte 90 dakikada gözümüze takılan pozisyon.

Maçı Bursa Eskişehir Kocaeli bölgesi hakemleri çok kötü bir maç yönettiler. Özellikle Kocaeli bölgesi kıdemli Yan Hakemi Arzu Görgün pozisyonları kaçırdı.

Fatih Başkan bile Hakemlere tepki gösterirken devre arasında sağlık ekibine tansiyon ölçtürmesi de dikkatlerden kaçmadı. Aman başkan dikkat diyelim.

Efeler 09 aldığı 5-0’lık yenilgi ile namağlup unvanını kaybetti galip gelseydi liderliğe yükselecekti ama olmadı.

İç sahada 7 puan kaybederken dışarıdan getirdiği 10 puanı da iç sahada kolay kaybettiğini görüyoruz.

Fiziki şartları iyi olmayan sahada böyle sıkıntılı skorları bir daha görmeyelim diyelim.

Güzel Günlere

Kalın Sağlıcakla

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ 100 YILIMIZ KUTLU OLSUN...