EFELERSPOR FATSA BELEDİYESPOR’A GOL OLDU YAĞDI: 5-0

Hafta içi mesaisinde ligin sondan bir önceki maçında kendi evinde ligden düşmeme mücadelesi veren rakibini acımadı desek yeridir.

Aydın da 34 derece sıcaklıkta oynanan maçta rakibin kalecisi Zeki Furkan Kayalı kale arkasındaki bizim foto muhabiri Serkan a sıcak havadan dertlenmiş.

Efelerspor bu sıcak havaya rağmen sezona yeni başlıyormuş gibi müthiş başladı. Daha 5’inci dakikada Uğur’un golünü yazarken İshak’ın 6’ıncı dakikada skoru 2-0 taşıdı. Atılan iki golde de Uğur’un ve Aytaç’ın asistlerini unutmayalım.

21 yaşındaki Uğur’un attığı ilk gol ustalık işiydi. Efelerin parlayan yıldız adayı Uğur aferin ona önümüzdeki yıllarda daha iyi yerlerde olacağına inanıyorum

Uğur bu maçta Umut Kaya ile oyunda yapışık ikizler gibiydi. Hele Umut’un bir pozisyonda topu aldığında top ile dans etmesini de izledik. Her ikisi de orkestra şefi gibiydi.

30’uncu dakikasında Emre’nin sağdan yakın direğe ortasına Efelerin gol makinası İshak zor pozisyonu kolaya çevirdi dar açıda olmasına rağmen skoru 3-0’a taşıdı.

Maçın tek hakimi ev sahibi takım taraftarının desteğini alarak coştu desek yeridir. Maç boyunca tıkır tıkır saat gibi çalışan bir takım gördük.

Giren çıkanı aratmadı herkes görevini fazlasıyla yaptı. Bu takım böyle oynasın Play-Off’tan mutlaka 2 lige çıkacağına inanıyorum. İlk yarının son dakikasında İshak’ın sağdan sıfırdan yaptığı ortaya bugün rakibin sağını otobana çeviren ve Aydın’da adeta yeniden doğan Aytaç topu filelere gönderdi ilk yarının skoru 4-0’a taşıdı.

Farklı skoru aldıktan sonra Veyis Hoca bazı oyuncuları dinlendirmek için oyuncu değişikliğine giderek gençlere yer verdi.

Fatsa Belediyespor gücü kadar oynadı. Esame listesinde yedek 3 futbolcu ismi vardı. Zor şartlarda geldiklerini gördük. Efelerspor’a rakip olamadılar. Bu sezon en rahat maçını kazandı.

Sıcak havada hakem sık sık su molası verdi

Maç boyunca sahanın en rahat adamı Efelerspor’un kalecisi Kemal Mert Özyiğit idi.

Malatya, Denizli, Kocaeli bölgesinden gelen hakemler de çok rahat bir maç yönettiler. Hiç kart göstermeden maçı bitirdiler.

İkinci yarı başında Umut’un yerine oyuna giren Mehmet Bektaş Jeneriklik bir gole imza attı skoru 5-0’a taşıdı.

Alınan 5-0’lık skordan sonra gol adetini 60’a çıkardı Efelerspor. İç sahada 14 puan kaybedilmeseydi daha güzel duygular içinde olabilirdik.

Maçlar bitmeden Play-Off rakibimiz HOPASPOR oldu. Adnan Menderes Stadında tek maç oynayacağız. Onu geçtikten sonra iç dış iki maç daha oynadıktan sonra 2. Lige çıkacağımıza inanıyorum.

Alınan bu farklı skordan dolayı Veyis Hoca ve kulübedeki tüm arkadaşlarımızı emeği geçenleri kutluyorum.

Güzel Günlere
Kalın Sağlıcakla