Söylenen ilk söz gönülden ise içten ve başka hesaplar taşımayan niyetleri içerir.

Bu yazımızla Yeni Kıroba Gazetesi’nde ilk sözümüzü söylemiş olacağız. Ve siz okurlarımızla yeniden tanışmış olacağız.

Gazetenin güzeli ve ilkelisi okuyucusu kadar yöneticisi, haber ve yazar kadrosunun marifet ve donanımından tespit edilir.

Yeni Kıroba Gazetesi de Aydın’ımızın 1965 ‘den beri günlük olarak yayınını sürdürebilen ender yerel basın organlarındandır.Bu küçümsenecek bir başarı değildir.Yerel bir basın organının bunca sorun içerisinde 58 seneyi tamamlaması gerçek bir başarıdır.Bu başarılı basın ailesi içinde bulunmak ve bir nebze de olsa katkı vermek bizler için gurur ve onur vesilesidir.

Geçtiğimiz on beş sene içerisinde Aydın Basın ve Yayın hayatı içerisinde köşe yazarı ve moderatöe olarak görev almış bir tarım gönüllüsü ve yöneticisi olarak Aydın’da adeta kamu görevi ifa eden Yeni Kıroba’da gene tarım yazılarımızla bulunmak, bu kamu görevine katkı olacağı inancındayım.

Neden tarım?

Çünkü günümüzde tarım sektörü mensubu olan ve tarımın üretim kanadını üstlenen üretici kesim en çok çalışan, en çok üreten ancak en az kazanan kesimdir. Bu bakımdan en fazla bu sektörün gündemde tutulması gerektiği ve bu görevi Yeni Kıroba’nın hakkıyla yerine getireceği kanaatindeyim.

Tarım sektörü Türk milletinin en çok savunulması gerekli bölümünü teşkil etmektedir. Üst üste yıllarca zarar eder ve bu millet aç kalmasın, diye üretmeyi sürdürür.

Diğer sektörler ekonomik büyümelerinde basamak atlarken tarım çoğu zaman küçülme kaydetmesine ve milli gelirden hak ettiği payı alamazken sabahın köründe tarlasında,bağında,bahçesinde,ağılında işine başlayan hava karardıktan sonra işini bırakabilen bu insanlar övülmeyi,savunulmayı ve güncelin konusu yapılmayı hak etmektedir.

Yeni Kıroba’nın bu ulvi görevi yerine getirirken hem Aydın ilinin nabzını yutacağına hem de hak,adalet ve gazetecilik ilkeleri içinde bu görevi daha nice 50’li yıllar sürdüreceğine eminim.

Bu samim duygular içerisinde Yeni Kıroba’nın Genel Yayın Koordinatörü Sayın Recep Başkar,Yeni Kırobası ailesine ve okurlarına muhabbetlerimi sunarım.

Çabalarımızın Türk ve Aydın tarımına,Yeni Kıroba’ya,okuyucularımıza hayırlı,uğurlu olması dileklerimle.