İnsanoğlu adına yaşamaya ve yaşama saygısı olmayan insanları kınıyorum. Koskoca dünyada herkese yetebilecek yer varken hayvanları hayatımıza sığdıramamamıza şaşırıyorum gerçekten.

Son günlerde gündemi çalkalayan olaydan bahsediyorum. Sokaklarda başı boş dolaşan zararlı zararsız bütün köpeklerin toplanıp sahiplendirilmeye çalışılması güzel bir düşünce fakat 30 gün süreyle sahiplendirilemeyen köpeklerin uyutulması bana çok canice geliyor.

Haberleri duyan herkes oldukça öfkeli yaklaştı bu fikre. Bu dünya sadece bize ait değil, hayatımızda hayvanların da yeri var, olmalı da. Herkesin düşüncesi elbette uyutmaktan yana değil bunlara zararsız bir çözüm bulunmasında...

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun emrettiği gibi topla, aşıla, kısırlaştır ve yerine bırak yöntemini sağlıklı bir şekilde uygulayabilmek olabilecek en mantıklı çözüm gibi geliyor bana.

Sokaklarda elbette zararlı olan köpekler var, bu köpeklerin bir rehabilitasyon merkezinde toplanıp tedavi altına alınmaları mantıklı ama onları öldürmek veya yaşamlarına son vermeyi düşünmek korkutucu. 

Ayrıca hayvanlara olan şiddetin arttığını her geçen gün sosyal medyada fazlasıyla görüyoruz. Bu konuların üzerinde daha çok durmalı, hayvanlara işkence veya zarar vermenin cezasının yeterince caydırıcı olması böyle durumları oldukça geriye çekecektir. 

Karar vericiler umarım bu konuda en sağlıklı çözümü bulurlar.

Hayvanların sesi olmaya devam edeceğiz! Hiç bir canlı öldürülmeyi haketmiyor. İnsanlığın bitmediğini düşünerek, hayatımda her anlamda hayvanların da var olduğunu bilerek yaşamak istiyorum...

Herkesin dediği gibi, ölüm değil çözüm istiyoruz!